NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Śmierć 21-latka ze Skopania. Miał głowę owiniętą taśmą, tak...

  Śmierć 21-latka ze Skopania. Miał głowę owiniętą taśmą, tak że się udusił. Co się wydarzyło w garażu?

  Marcin Radzimowski

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Śmierć 21-latka ze Skopania. Miał głowę owiniętą taśmą, tak że się udusił. Co się wydarzyło w garażu?

  ©Mariusz Kapala / Polska Press

  Wstrząsające wydarzenia rozegrały się w ostatni wtorek w Skopaniu, w powiecie tarnobrzeskim. Ciało młodego mężczyzny znalazł w zamkniętym garażu jeden z członków jego rodziny. 21-latek nie dawał żadnych oznak życia. Miał głowę owiniętą szeroką budowlaną taśmą klejącą, w taki sposób, że się udusił. To właśnie mogło sugerować, że doszło do zbrodni.
  Śmierć 21-latka ze Skopania. Miał głowę owiniętą taśmą, tak że się udusił. Co się wydarzyło w garażu?

  ©Mariusz Kapala / Polska Press

  Na miejsce znalezienia zwłok - na terenie kompleksu garaży w Skopaniu, natychmiast ściągnięto policyjnych śledczych i prokuratora. Ekipa techników zabezpieczała ślady, dokonywała oględzin miejsca znalezienia zwłok. Lekarz dokonał oględzin ciała młodego mężczyzny.

  - Wszystkie działania policji prowadzone były pod kątem ustalenia okoliczności i przyczyny śmierci tego młodego mężczyzny - mówi podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

  Miał głowę owiniętą taśma klejącą


  Ustaliliśmy więcej szczegółów dotyczących tego dramatu.
  Ciało 21-letniego mieszkańca Skopania znaleziono w garażu należącym do jego rodziców. Garaż był zamknięty na klucz, a klucz znaleziono prze nieżyjącym mężczyźnie. Było jednak coś, co sprawiło, iż śledczy brali pod uwagę, że młody mężczyzna mógł zostać zamordowany. Miał bowiem głowę owiniętą kilkukrotnie taśmą klejącą budowlaną, która zasłoniła także jego usta i nos, uniemożliwiając oddychanie. To bez wątpienia doprowadziło do śmierci poprzez uduszenie.

  - Braliśmy pod uwagę wszystkie ewentualności i nie ukrywam, że sprawa została potraktowana priorytetowo. Na nasze zlecenie w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie została przeprowadzona sekcja zwłok, której wynik miał za zadanie odpowiedzieć na niektóre pytania - mówi prokurator Mirosław Chamera, zastępca prokuratora rejonowego w Tarnobrzegu. - Równocześnie prowadzone były też inne działania śledcze, mające na celu ustalenie okoliczności tragicznej śmierci tego młodego człowieka.

  PRZECZYTAJ TEŻ: 27-latek rzucił się z zapory w Solinie. Młody mężczyzna nie żyje

  Policjanci przesłuchiwali osoby z kręgu rodzinnego oraz znajomych 21-latka, ustalali co robił w ostatnich godzinach życia. Nic nie wskazywało na to, by był z kimś skonfliktowany. Wyjaśnić trzeba było także, dlaczego jego samochód był uszkodzony - to mogłaby być pośrednia przyczyna tragedii. Ustalono, że poprzedniego dnia 21-latek uczestniczył w w zdarzeniu drogowym, jednak nikt w nim nie ucierpiał i zakwalifikowano je jako kolizję.

  Ofiara nie broniła się przed atakiem


  W czwartek w Krakowie przeprowadzono sekcję zwłok mężczyzny.

  - Na ciele lekarz nie stwierdził żadnych urazów mechanicznych, które mogłyby zostać zadane przez osoby trzecie, nie było też żadnych urazów tak zwanych obronnych, więc ofiara nie broniła się przez atakiem - mówi prokurator Mirosław Chamera, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu.

  W Skopaniu i na terenie całej gminy Baranów Sandomierski tragiczna śmierć młodego mężczyzny i okoliczności znalezienia ciała zrodziły wiele plotek. Ustalenia śledczych jednoznacznie wskazują jednak na to, że nie doszło do przestępstwa - 21-latek zdecydował się na desperacki krok, odbierając sobie życie.  ZOBACZ TEŻ: Śledztwo w sprawie śmierci na krakowskich Plantach. "Zmarły nie miał ran obronnych"

  Źródło: TVN 24


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo