Sokół i Znicz się odkuły

roy, WK, tor
Koszykarze Sokoła Łańcut i Znicza Jarosław zrehabilitowali się za porażki poniesione w sobotę i wyraźnie wygrały wczorajsze spotkania w swoich halach. Kolejną porażkę - w Czeladzi - zanotowała przemyska Polonia, która z samym dojazdem na mecz miała problemy.

BAFRA SOKÓŁ ŁAŃCUt - MMKS DĄBROWA GÓRNICZA 87:68 920:27, 22:12, 25:17, 20:12)

SOKÓŁ: Romanek 9 (1x3), Baran 11 (3x3), Koszuta 9, Szymański 12, Miś 9 oraz Wlaź 2, Maksymowicz 0, Podolec 4, Bielecki 5 (1x3), Ucinek 21 (3x), Rusin 4.
MMKS: Adamczyk 8 (2x3), Lewicki 5 (2x3), Pietraszczyk 4, Zieliński 29 (1x3), Dudek 4 oraz T. Dutkiewicz 11, Klodziński 3 M. Dutkiewicz 3.
Sędziowali Jacek Litawa i Karina Kamińska (Warszawa). Widzów 250.
Tylko w pierwszej kwarcie można było mieć wątpliwości czy lider poradzi sobie z szybko i początkowo bardzo skutecznie grającymi koszykarzami z Dąbrowy Górniczej. Goście celnie rzucali z dystansu, a także przy dość dziurawej obronie miejscowych łatwo wchodzili pod ich kosz.
Kiedy jednak gospodarze poprawili grę w obronie oraz skuteczniej zagrali w ataku, powoli zaczęli przejmować inicjatywę i nawet świetna dyspozycja rzutowa Piotra Zielińskiego nie była w stanie im przeszkodzić w sięgnięciu po zwycięstwo. W drugiej kwarcie odrobili straty, a w trzeciej zaczęli odjeżdżać rywalowi. W 30. min prowadzili już różnicą 14 pkt. (67:54). Goście próbowali jeszcze wprawdzie zmniejszyć rozmiary porażki i na początku czwartej kwarty odrobili kilka punktów, przegrywając w 31. min 67:68, ale końcówka meczu zdecydowanie należała już do miejscowowych, wśród których bardzo dobrą spisywał się Piotr Ucinek

ZNICZ JAROSŁAW - START II LUBLIN 100:62 (23:4, 26:14, 25:17, 26:27)

ZNICZ: Mikołajko 10, Szczotka 2, Kordas 23 (3x3), Zalewski 6, Kowalenko 11 (1x3) oraz Białas 0, Kamiński 9 (2x3), Fortuna 5 (1x3), Pilecki 18 (4x3), Majcher 2, Wojtanowicz 6, Belczyk 8.
START II: Fijałka 12 (1x3), Borkowski 5, Pelczar 7 (1x3), Górski 5 (1x3), Laskowski 0 oraz Michalski 4, Bartoszcze 7, Pyszniak 6, Palczewski 4, Bidyński 5, Zduniak 7.
Sędziowali Robert Mordal i Jacek Chrząszcz (Katowice). Widzów 400.
Lublinianie popisali się rzadkim "wyczynem" - w I kwarcie zdobyli raptem cztery punkty! Gospodarze, pokazując szybki basket i trafiając "trójki", nie do[uszczali zarazem gości do rzutowych pozycji, stąd po 10 minutach wynik był rozstrzygnięty. Do gromienia przeciwników w II odsłonie włączył się Łukasz Pilecki i Znicz prowadził już 40:12, 46:14. Przewaga wciąż rosła. Dopiero w ostatniej kwarcie gospodarze pozwolili sobie na radosną koszykówkę, nie przykładając się do obrony. Emocje budził już tylko pościg za "setką". Setny punkt udało się zdobyć Sebastianowi Kamińskiemu, który wykorzystał jeden rzut osobisty na trzy sekundy przed końcową syreną.

MCKS CZELADŹ - POLONIA PRZEMYŚL 81:69 (24:14, 19:13, 22:20, 16:22)

MCKS: Kokoszka 17, Weselak 12, Zmarzlak 11, Guzik 12, Stawarz 0 oraz Chojecki 6, Stanowski 14, Szczubiał 1, Służałek 1, Dzieciniak 5, Wolnik 2, Jajkiewicz 0.
POLONIA: Sówka 4, Płocica 18, Oczkowicz 12, Puchalski 22, Puścizna 2, oraz Stefanowicz 0, Kołodziej 2, Galanty 9, Jakubów 0.
Sędziowali: Wojdak (Łódź) i Kosmala (Kraków). Widzów 300.
Poloniści przyjechali do Czeladzi spóźnieni, bo w okolicach Tarnowa zepsuł im się autobus i musieli szukać zapasowego transportu.
Ta perypetia nie pozostała bez wpływu na formę i koncentrację gości, którzy już w pierwszej kwarcie stracili do rywali sporo dystansu. W drugiej partii nie było lepiej i po 20. min ekipa Tomasza Służałka wygrywała 43:27. Po zmianie stron Polonia grała lepiej, ale o odrobieniu strat nie było mowy.
Pozostałe wyniki: Piotrcovia - Bobry Zabrze 85:75,
Mickiewicz Katowice - Lafarge Kielce 64:72, Pogoń Puławy - AZS Radom 53:93, BIG STAR Tychy - Zagłębie Sosnowiec 113:93. Pauzowała: Pogoń Prudnik.
1. Sokół 10 18 787:686
2. Znicz 10 17 857:754
3. BIG STAR 10 17 859:787
4. Zagłębie 10 16 838:765
5. Dąbrowa G. 10 16 694:716
6. AZS Radom 9 15 711:635
7. Start II 9 14 727:773
8. Lafarge 9 14 675:655