Sokół Kolbuszowa Dolna lepszy w noworocznym starciu w Kolbuszowej

Marcin Jastrzębski
Kamil Mazurek (nz. z lewej, jeszcze w barwach Lechii Sędziszów) był bohaterem tegorocznego noworocznego meczu w Kolbuszowej. fot. Krystyna Baranowska
Trener juniorek Sokoła Kolbuszowa Dolna i nominalny bramkarz seniorskiej ekipy Sokoła - Kamil Mazurek okazał się zdobywcą pierwszej bramki w noworocznym meczu w Kolbuszowej.

Sokół za sprawą Mazurka przerwał imponującą serię Stanisława Prusia, który w ostatnich trzech noworocznych meczach otwierał wynik kolejnych spotkań. Pierwsze takie spotkanie zostało rozegrane w 2001 roku.

- Latem 2000 roku powstała męska sekcja piłki nożnej w Sokole. Już pół roku później doszło do pierwszego starcia przeciwko lokalnemu rywalowi - wspomina Dariusz Widelak, prezes Sokoła.

Stawką pojedynku był jak co roku puchar burmistrza Kolbuszowej - Jana Zuby. W regulaminowym czasie gry (2x35 minut) padł remis i o zwycięstwie Sokoła decydowały rzuty karne.

W Kolbuszowiance gościnnie zagrali m. in. Tomasz Warzocha (Stal Nowa Dęba), Stanisław Pruś (Strumyk Malawa), a w Sokole: Norbert Król i Łukasz Krystel (KS Dzikowiec).

W roli trenera (grającego) Sokoła zadebiutował Waldemar Mazurek, który zastępuje na tym stanowisku Krzysztofa Koraba. Do Sokoła wrócą najpewniej: Piotr Frankiewicz (ostatnio Dzikowiec) i Tomasz Urban (Kolbuszowianka).

KOLBUSZOWIANKA - SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA 7-7 (2-5) w karnych 3-5
BRAMKI: Szalony 3, Warzocha, Chodorowski, Kołacz, Romaniuk - K. Mazurek 3, Król, Weryński, Serafin, Krystel.