Sokół Kolbuszowa Dolna nie dał rady gwiazdom z pierwszego zespołu Stali Mielec. Dwie bramki zdobył Josip Barisić

Kuba Zegarliński
KZ
Stal II Mielec bez większych problemów pokonała u siebie Sokoła Kolbuszowa Dolna. Wydatnie w tym pomogli piłkarze, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną i grają na poziomie Fortuna 1 Ligi.

Patrząc już na sam wyjściowy skład mieleckiej Stali wiadomo było, że drużynie z Kolbuszowej Dolnej piekielnie trudno będzie wywieźć jakikolwiek punkt. Nie ma się czemu dziwić – połowę składu stanowili zawodnicy z pierwszej drużyny. Wśród nich byli i tacy, którzy 24 godziny wcześniej wystąpili w Chojnicach w meczu Fortuna 1 Ligi.

Mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami. Już po 20.minutach mielczanie mieli dwa gole przewagi. Najpierw ukuł, znany z boisk ekstraklasy, Josip Barisić, a na 2:0 podwyższył młody Łukasz Seweryn.

Sokół nie miał zamiaru się jednak poddać, grał bardzo ambitnie, stworzył sobie nawet kilka niezłych okazji, ale zawsze czegoś brakowało. Przede wszystkim widać było różnicę w indywidualnych umiejętnościach poszczególnych graczy. Choć mecz był rozgrywany w rzęsiście padającym deszczu, to piłkarze Stali pokazywali wyższość piłkarską.

Tym samym Stal jest bardzo blisko przezimowania na ligowym podium. 3.miejsce w tabeli, na koniec jesieni, zapewni mielczanom zwycięstwo w przyszłotygodniowej kolejce, ostatniej przed zimową przerwą w rozgrywkach.

Stal II Mielec - Sokół Kolbuszowa Dolna 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Barisić 10, 2:0 Seweryn 19, 3:0 Barisić 88.

Stal II: Dudek 6 – Seweryn 7, Skrzyniak 6, Bielak 6 (77 Chmielowiec), Lisowski 7 (80 Kron)– Olszewski 6(82 Kiełbasa), Sobczyk 7, Kozłowski 6, Kramarz 7 – Paluchowski 6 (84 F, Mazur), Barisić 8 (90 Mokrzycki). Trener Damian Skiba.

Sokół: Kaszuba 5 – Wójcik 5, Gorzelany 5, B. Karkut 5, Dziedzic 5 (79 Chmielowiec) – Aab 6, Prokop 6, Sroka 5, Kołacz 6, Miśko 5 (77 Serwon) – Pudłowski 5 (71 Wilk). Trener Waldemar Mazurek.

Sędziował Kublas 7 (Jarosław). Widzów 50.