Sokół Kolbuszowa Dolna wygrał noworoczny mecz w Kolbuszowej

Marcin Jastrzębski
Dorian Pik w kolbuszowskim noworocznym meczu zdobył gola już w 1. minucie spotkania. fot. Marcin Jastrzębski
Sokół Kolbuszowa Dolna drugi raz z rzędu wygrał, rozgrywany od 2001 roku w Kolbuszowej noworoczny mecz, którego stawką jest puchar burmistrza Kolbuszowej.

Zawodnicy z Kolbuszowej Dolnej (klasa okręgowa) po zaciętym meczu pokonali 5-4 IV-ligową Kolbuszowiankę.

Decydującą o zwycięstwie Sokoła bramkę zdobył grający trener Vigora Trzęsówka Michał Franczyk.

Jeden z najstarszych na boisku zawodników wykorzystał podanie Dariusza Michałka i niezdecydowanie bramkarza "Kolby" Kamila Czachora, który obecnie broni barw Werynianki Werynia.

Oprócz Czachora, w Kolbuszowiance gościnnie zagrali m. in.: Grzegorz Romaniuk (były zawodnik i prezes tego klubu), Tomasz Warzocha (Stal Nowa Dęba), Stanisław Pruś (Wisłoka Dębica), a także obecny prezes IV-ligowca: Dariusz Wróblewski.

W Sokole zaś oprócz Franczyka swoją obecność zaznaczyli: Bogusław Cieśla (grający trener Huraganu Przedbórz), Łukasz Krystel (KS Dzikowiec).

Ozdobą meczu było pięknie trafienie grającego trenera Sokoła Waldemara Mazurka, który uderzeniem z prostego podbicia z ponad 30. metrów zaskoczył bramkarza Kolbuszowianki.

- Nikt nie odpuszczał, ale wszyscy grali fair. W ciekawym gronie szampan smakował wyjątkowo - podsumował Dorian Pik, który miał szczególne powody do radości.

Od zastępcy burmistrza Kolbuszowej Marka Gila otrzymał statuetkę za zdobycie pierwszej bramki w regionie w 2013 roku.

KOLBUSZOWIANKA - SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA 4-5 (2-3)
BRAMKI: D. Pik 2, Wróblewski, Pruś - Krystel 2, M. Grabiec, W. Mazurek, Franczyk.