Sokół Łańcut przegrał pierwszy mecz w sezonie. Miasto Szkła Krosno idzie w górę

SEC, LuciZaktualizowano
Sokół Łańcut doznał pierwszej porażki w tym sezonie.
Sokół Łańcut doznał pierwszej porażki w tym sezonie. Ł. Pado
Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut po serii pięciu zwycięstw z rzędu trafili na godnego siebie rywala. W swojej hali ulegli GKS-owi Tychy. Czwarte zwycięstwo do „koszyka” wrzuciło Miasto Szkła Krosno.

Sokół zaspał na początku spotkania i pozwolił, żeby rywal odskoczył na kilka punktów. Później łańcucianom udało się niwelować straty, kilka razy doprowadzali do remisu, a w trzeciej kwarcie nawet na moment prowadzili (56:55). Kluczowa jednak dla losów meczu okazała się ostatnia kwarta. Łańcucianie zatrzymali się w połowie tej części meczu. Przez kolejnych blisko pięć minut zdobyli tylko punkt z rzutu osobistego. W tym czasie z dwóch punktów przewagi tyszan zrobiło się 18 (81:97). Gdy łańcucianie wrócili do trafiania, było już za późno.

Liderem gości był Michał Jankowski, który zdobył 28 punktów i zebrał 10 piłek. Świetne spotkanie zagrał też Kacper Majka (23 punkty i 5 asyst). W ekipie z Podkarpacia wyraźnie zabrakło lidera i skuteczności w rzutach z dystansu.

Rawlplug Sokół Łańcut – GKS Tychy 89:103

Kwarty: 21:25, 20:22, 31:27, 17:29

Sokół: Kulikowski 8, Karolak 10, Wieloch 16, Pawlak 13, Ciechociński 5 oraz Klima 14, Konopatzki 16, Czerwonka 4, Szymański 3, Zyguła. Trener Dariusz Kaszowski.

Tychy: Jankowski 28, Wrona 9, Kulon 4, Kądel 14, Majka 23 oraz Woroniecki 11, Karpacz 12, Zawadzki, Piotrowski 2, Ziaja. Trener Tomasz Jagiełka.

Scenariusz meczu w Krośnie był podobny do poprzednich spotkań Miasta Szkła. Losy meczu rozstrzygały się w samej końcówce, ale przebieg potyczki różnił się znacząco.

Krośnianie mianowicie zdecydowanie przeważali od pierwszych minut, a skrupulatnie rzecz ujmując, do ostatnich minut drugiej kwarty. Postaciami wiodącymi byli Alan Czujkowski, wzbogacający dorobek Miasta Szkła celnymi rzutami za 3, Marcin Dymała, ogrywający rywali w dowolny sposób pod ich koszem oraz Dariusz Oczkowicz, skutecznie wspomagający wymieniony duet.

Przewaga kilkunastu punktów nie oznaczała, niestety, patentu na sukces. Goście bowiem, we wspomnianej końcówce drugiej kwarty zaczęli mozolnie, ale systematycznie odrabiać straty. Za sprawą głównie Filipa Dylewicza, Kamila Chanasa, Szymona Milczyńskiego i Nikodema Sirijatowicza. Dzięki nim przewaga miejscowych w ostatniej kwarcie zmalała do dwóch punktów (69:67). Na niecałe 2. minuty przed końcem meczu trójkę trafił Oczkowicz (72:67), zaś na minutę przed końcową syreną, po celnych osobistych Huberta Pabiana, Miasto Szkła wygrywało 74:71. Ostatnie sekundy goście poświęcili faulowaniu, a gospodarze rzuty wolne wykorzystywali.

Miasto Szkła Krosno - Polonia Leszno 78:71

Kwarty: 27:16, 15:17, 17:18, 19:20

Miasto Szkła: Spała 7 (1x3), Dymała 19 (1x3), Czujkowski 18 (3x3), Śpica 5, Żmudzki 8 oraz Ciesielski 5, Oczkowicz 15 (3x3), Sadło 1, Kasiński 0, Smarzy 0. Trener Marcin Radomski.

Polonia: Dylewicz 11 (2x3), Chanas 13 (2x3), Milczyński 16, Krawczyk 0, Sirijatowicz 10 oraz Preufer 7, Pabian 14 (2x3). Trener Radosław Hyży.