Sokół Łańcut słabszy od GTK Gliwice

luks, pzkosz.pl
Krzysztof Kapica
Atutu własnego parkietu w pierwszym meczu półfinału I ligi nie wykorzystał Max Elektro Sokół Łańcut. Zespół Dariusza Kaszowskiego gorszy o trzy punkty od GTK Gliwice, dla którego 26 punktów rzucił Kacper Radwański.

Mecz w Łańcucie był zacięty od pierwszej do ostatniej minuty. W trakcie spotkania najwyższe ośmiopunktowe prowadzenie GTK wypracowało w połowie drugiej kwarty, później zawody toczyły się kosz za kosz. Na 90 sekund przed końcem po dwójkowej akcji Marcina Sroki z Maciejem Klimą gospodarze objęli prowadzenie 77:76, ale od tego momentu nie potrafili zdobyć punktu.

W ważnym momencie dwa rzuty wolne trafił Kacper Radwański, a w końcówce dwukrotnie ręka nie zadrżała Marcinowi Salamonikowi.

Max Elektro Sokół Łańcut - GTK Gliwice 77:80 (20:21, 22:25, 20:19, 15:15)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1-0 dla GTK Gliwice

Sokół: Szymański 21 (2x3, 5 as.), Czujkowski 18 (5x3), Krajniewski 8, Czerwonka 6 (2x3), Klima 6, Koszuta 6, Kulikowski 6, Sroka 4, Balawender 2.

GTK: Radwański 26 (4x3), Pieloch 19 (2x3), Salamonik 8 (2x3), Zmarlak 8, Weselak 6, Filipiak 5, Dziemba 4, Jędrzejewski 4.