Sokół Łańcut wygrał w Bydgoszczy

luci
Michał Baran zdobył w Bydgoszczy 16 punktów dla Sokoła Łańcut.
Michał Baran zdobył w Bydgoszczy 16 punktów dla Sokoła Łańcut. Krzysztof Kapica
Koszykarze Sokoła Łańcut powetowali sobie ubiegło tygodniową porażkę u siebie z MOSiR-em Krosno i pokonali w Bydgoszczy Astorię 84:90.

Łańcucianie wygrali trzy z czterech kwart i gdyby nie ta ostatnia wygraliby znacznie bardziej okazale.

Sokół w końcówce trzeciej odsłony prowadził już nawet 20 punktami, nie wystarczyło to jednak by spokojnie dowieźć wygraną do końca. W ostatniej minucie meczu gospodarze niemal doszli nasz zespół. Przewaga Sokoła stopniałą do dwóch oczek, na szczęście podopieczni Dariusza Kaszowskiego w porę się przebudzili i nie dali sobie wydrzeć wygranej.

Najwięcej punktów dla Sokoła zdobyli Michał Baran i Łukasz Pacocha po 16, a także Tomasz Fortuna 14. Maciej Klima, Kacper Młynarski i Tomasz Pisarczyk rzucili po 12 punktów. Ten ostatni do tego dołożył 13 zbiórek.

Strzelcem nr 1 w ekipie gospodarzy był Filip Małgorzaciak (19 pkt.).

Astoria Bydgoszcz - Sokół Łańcut 84:90 (17:25, 19:21, 18:24, 30:20)