Sokół Nisko niespodziewanie pokonał Polonię Przemyśl

Wacław Burzmiński
Polonia Przemyśl (niebieskie stroje) niespodziewanie uległa Sokołowi Nisko.
Polonia Przemyśl (niebieskie stroje) niespodziewanie uległa Sokołowi Nisko. DARIUSZ DELMANOWICZ
Po 18 meczach bez porażki Polonia uległa u siebie 0-2 Sokołowi Nisko! Takiego wyniku nikt się nie spodziewał.

Srogi zawód sprawili poloniści swoim kibicom, którzy byli pewni, że ich drużyna znów zaksięguje trzy punkty. Tym bardziej, że w Nisku wygrała 2-0, a Sokół lata bardzo nisko przez cały sezon. Jednak w Przemyślu wyraźnie wzbił się w górę i jako pierwszy pokonał Polonię.

Gospodarze prowadzili grę, przeważali, po przerwie nie schodzili z połowy rywala, ale nie osiągnęli celu, chociaż kilkakrotnie próbowali: Paweł Załoga, Arkadiusz Gosa, Andrzej Kot, Waldemar Jaroch i Tomasz Harłacz.

W 41.min. Waldemar Śledź z bliska trafił w poprzeczkę, a w 52. Załoga - w spojenie.
Przyjezdni okazali się mistrzami w wykorzystywaniu sytuacji, wypracowanych po kontrach. W objęciach kolegów dwukrotnie utonął rosły Paweł Kaczmarczyk, a gratulacje mógł zebrać jeszcze Damian Wojtak, który w 83. min. omal nie podwyższył wyniku.

- Powiem szczerze - jechaliśmy do Przemyśla po zwycięstwo - powiedział, śmiejący się od ucha do ucha, kierownik Sokoła, Stanisław Smender. - Polonia przeważała, ale w piłce liczą się bramki, a to my je zdobywaliśmy.

POLONIA-HOLTED PRZEMYŚL - SOKÓŁ NISKO 0-2 (0-1)

0-1 Kaczmarczyk (40, asysta Szewca), 0-2 Kaczmarczyk (67, podanie Szewca).
POLONIA: Szramowiat - M. Kubas, Jurkowski, Załoga, Harłacz - Chlastawa, Jabłoński, Kot (46. Gwóźdź), Śledź (46.G. Kubas) - Gosa (46. Bańka), W. Jaroch (71. Wanat).

SOKÓŁ: Osipa - G. Woźniak, Drabik, A. Nowak, Niemiec - Szewc , Lebioda (89. Pławiak), Sałek, Tabaka (78.M. Nowak) - Kaczmarczyk (82. Wojtak), Skiba (86. Śnios).
SĘDZIOWALI Michał Ziemba oraz Wojciech Merkwa i Marcin Grzyb (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Załoga, Harłacz, Jabłoński - Skiba, Szewc. WIDZÓW 200.