Sokół przegrał drugi raz w Radomiu

Nowiny

Nowiny

W akcji Tomasz Fortuna.

W drugim meczu I rundy play off w I lidze Rosa Radom pokonała u siebie Neto Sokół Łańcut 75:60 (16:17, 19:15, 17:15, 23:13)

ZDANIEM TRENERA

DARIUSZ KASZOWSKI, Sokół
    W drugim meczu zagraliśmy zdecydowanie lepiej, niż w sobotę, ale to samo można powiedzieć o rywalach. Mecz stał na wysokim poziomie. To jest play off, więc zawodnicy wracają do domów poobijani. Gnębią nas kontuzje, dlatego martwi, że w kolejnym meczu braknie jeszcze Irka.

W meczu nr 2 Sokoły zaczęły od 0:7, ale potem weszły na wyższy pułap i przed ostatnią kwartą traciły do Rosy tylko 5 "oczek" (47:52).
    W ostatniej ćwiartce nasi trzymali się kilka minut, jednak w 34. minucie było już 64:53 dla miejscowych. Goście nie odpuszczali, ale końcówka im nie wyszła. To samo można powiedzieć o sędziach, którzy sprowokowali Ireneusza Chromicza, zwykle ostoję spokoju naszej drużyny. Gwizdnęli mu błąd kroków z kapelusza, a gdy ten próbował dochodzić swego zobaczył "dacha". Nasz zawodnik nie zmilczał tego, dlatego ukarano go faulem dyskwalifikującym (nie zagra w meczu nr 3).