Sokół Sieniawa pokonał Unię Nowa Sarzyna. Gol z karnego Patryka Kapuścińskiego na wagę trzech punktów.

kostek
Sokół Sieniawa (biało-niebieskie stroje) pokonał Unię Nowa Sarzyna
Sokół Sieniawa (biało-niebieskie stroje) pokonał Unię Nowa Sarzyna Grzegorz Kostka
Sokół Sieniawa po ciężkim meczu pokonał Unię Nowa Sarzyna 2:1 (1:0). Lider spotkanie wygrał, jednak mimo dużej przewagi o końcowy triumf musiał martwić się do ostatniej minuty spotkania.

Sokół Sieniawa - Unia Nowa Sarzyna 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 S. Padiasek 45+1-wolny, 1:1 K. Błajda 77, 2:1 Kapuściński 89-karny.

Sokół: Korziewicz 6 – Kardyś 6, S. Padiasek ż 7, Kapuściński ż 7, M. Padiasek 6 – Brocki 6, Bursztyka 6 (64 Kasza 6), D. Jędryas 7, Wilusz 6 (69 Gnatek), Lis 6 – M. Jędryas 6 (72 Mołdoch ż). Trener Marcin Wołowiec.

Unia: Żuraw ż 6 – Wiatr 6, Pieróg ż 6, Klocek ż 6, Florek 6 – Filip 5, Wośko 4 (62 Bielak 4), Sarzyński 4, Flis 4, Madej 5 (59 Rogowski 4) – K. Błajda 5. Trener Grzegorz Sroka.

Sędziował Mastaj 6 (Dębica). Widzów 200

Ostrzał bramki Unii zapoczątkował już w 6. minucie Patryk Kapuściński, którego uderzenie z wolnego na róg wybił bramkarz z Nowej Sarzyny. W następnej akcji Marcina Żurawia przeegzaminował Sebastian Brocki. Kolejne dwa strzały gospodarzy okazały się być minimalnie niecelne, zaś uderzenie Sebastiana Padiaska zostało zablokowane przez obrońców. Sokół nie rezygnował z otwarcia wyniku meczu, lecz próby Mateuszów: Jędryasa i Padiaska zostały zablokowane, zaś uderzenia wspomnianego już Brockiego i Łukasza Bursztyki wyłapał bramkarz Unii. I gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się wynikiem bezbramkowym z rzutu wolnego uderzył Sebastian Padiasek, piłka odbiła się od słupka i pleców bramkarza gości i wpadła do bramki.

- Już powinno być po meczu, ta Unia to niewygodny rywal ma nóż na gardle, będzie walczyła w drugiej połowie – mówił w przewie trener Sokoła Marcin Wołowiec.

I te problemy sobie chyba wywróżył, bo w 77. minucie jedna z nielicznych akcji gości zakończyła się faulem na zawodniku gości przy linii bocznej. Jacek Flis dośrodkował, a bramkę zdobył, strzałem głową Krystiana Błajda. Wcześniej okazje na podwyższenie wyniku zmarnowali: Tomasz Wilusz, Sebastian Padiasek, Mateusz Jędryas i Dawid Kasza. Na szczęście dla gospodarzy Sokół ma w swoim składzie Sebastiana Brockiego i Patryka Kapuścińskiego. Ten pierwszy w końcówce meczu zdecydował się na indywidualny rajd w polu karnym, który zakończył się faulem Rogowskiego na nim i podyktowanym rzutem karnym, zaś ten drugi nie zawiódł, pewnie wykorzystał jedenastkę, zapewniając miejscowym ciężko wywalczone trzy punkty i przybliżając upragniony awans do 3 ligi.