Sokół Sieniawa pokonał Wiślan Jaśkowice. Zwycięstwo pomogło Wólczance Wólka Pełkińska w walce o utrzymanie [ZDJĘCIA, RELACJA]

Sokół (biało-niebieskie stroje) walczącym o utrzymanie Wiślanom nie pozwolił powąchać punktów. Grzegorz Kostka
Sokół wygrywając z Wiśłanami, nie tylko zdobył kolejne trzy punkty, ale również pomógł Wólczance Wólka Pełkińska, gdyż Wiślanie są bezpośrednim rywalem drużyny z Wólki Pełkińskiej w walce o utrzymanie.

Sam mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, choć Wiślanie w ostatnim kwadransie pierwszej połowy przycisnęli mocniej. W pierwszych 30 minutach bramkarza gości niepokoili: Bartłomiej Purcha, Rafał Surmiak i Sebastian Brocki, jednak bez efektu bramkowego. W końcu w 27 minucie w polu karnym Wiślan faulowany był Bartłomiej Purcha. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a Kacper Drelich rzut karany zamienił na gola.

60 sekund później powinno być 2:0. Rafał Surmiak zagrał do Oskara Majdy, a ten uderzył w kierunku dłuższego słupka, jednak minimalnie chybił. Od tego momentu mocniej zaatakowali przyjezdni. Wpierw Morawski uprzedził Krystiana Bułę, ale za słabo uderzył i sprzed linii bramkowej piłkę wybili obrońcy Sokoła, chwilę później z wolnego uderzył ponownie Morawski, a tym razem bramkarz miejscowych wybił piłkę na róg. Jeszcze przed przerwą z dystansu uderzył Czarnecki i to by było tyle, czym Wiślanie postraszyli Sokoła w środowym meczu.

Drugą połowę otworzył strzał Oskara Majdy wybity przez Napieralskiego. Chwilę później z pola karnego strzelał Sebastian Brocki i Patryk Kapuściński. W końcu w 66 minucie Mateusz Jędryas dostał piłkę od Sebastiana Brockiego i w sytuacji sam na sam zdobył drugiego gola. Do końca meczu więcej bramek już nie padło, ale dwukrotnie mocno bramkarza Wiślan postraszył Sebastian Brocki.

Sokół Sieniawa - Wiślanie Jaśkowice 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Drelich-karny 27, 2:0 M. Jędryas 66.

Sokół: Buła 6 – Skała 7 (74 Kardyś), Padiasek 7, Drelich 7, Kapuściński 7, Broda 7 – Purcha ż 6 (57 M. Jędryas 7), D. Jędras 7 (77 Wilusz), Majda 6 (69 Wąsik 6), Brocki 7 (89 Kądziołka) - Surmiak 6. Trener Szymon Szydełko.

Wiślanie: Napieralski – Czarnecki, Galas, Ochman ż, Kuliszewski – Lampart, Ślęczka, M. Morawski ż (61 Wcisło), Żaba (79 Kołton), P. Morawski – Szewczyk ż. Trener Wojciech Ankowski