Sokół Sieniawa zremisował w Oświęcimiu z Sołą. Pierwsza bramka w barwach Sokoła Przemysława Nalepki

kostek
Sokół (biało niebieskie stroje) z Oświęcimia przywiózł jeden punkt
Sokół (biało niebieskie stroje) z Oświęcimia przywiózł jeden punkt Grzegorz Kostka
Sokół jadąc do Oświęcimia, chciał wreszcie w tym sezonie przywieźć komplet punktów z wyjazdu. Niestety podopieczni Szymona Szydełki i tym razem kompletu punktów nie przywożą, muszą zadowolić się jednym punktem, choć zespół Soły to już nie ten sam zespół co jesienią.
Tak Adrian Wójcik zdobył pierwszego gola dla Soły Oświęcim w meczu przeciwko Sokołowi Sieniawa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1, który w obu drużynach pozostawił niedosyt.

3. liga piłkarska. Soła Oświęcim w premierze wiosny zremisow...

Sam mecz był typowym meczem walki. Pierwsi groźnie z dystansu strzelali goście, jednak strzał Bartłomieja Purchy był nie celny. Chwilę później zaskoczyć bramkarza miejscowych próbował Damian Skała, lecz minimalnie chybił. Po stronie gospodarzy motorem napędowym była dwójka Adrian Wójcik, Daniel Feruga, która mocno absorbowała obronę przyjezdnych.

W końcu w 40 minucie Mateusz Szela podał do wspomnianego Wójcika. Napastnik gospodarzy ograł dwóch obrońców Sokoła i wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Sokół odpowiedział szybko bramką z przewrotki Przemysława Nalepki. Gospodarze co prawda twierdzili, że z linii bramkowej piłkę wybił Mateusz Duda, jednak sędzia był odmiennego zdania i bramkę uznał.

W drugiej połowie ze strony Soły, bramkarza Sokoła postraszył Adrian Wójcik, jednak Matthew Korziewicz zdołał piłkę wybić na róg. Z kolei przyjezdni próbowali szczęścia po strzałach Kacpra Drelicha i Mateusza Jędryasa, ale i w tym przypadku wyniku ustalonego w pierwszej połowie nie udało się zmienić.

- Gospodarze ustawili się dzisiaj bardzo nisko, przy tym potencjale ludzkim jaki posiadają nastawili się na kontrę i czyhali na nasz błąd. Byliśmy stroną przeważającą, utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce szukając miejsca i szansy pomiędzy zasiekami jakie ustawił rywal. Nie ulega wątpliwości, że Soła po zmianach jakie zaszły w niej zimą napsuje dużo krwi nie jednym w tej lidze – podsumował mecz trener Szymon Szydełko.

Soła Oświęcim - Sokół Sieniawa 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Wójcik 40, 1:1 Nalepka 42.

Soła: Szelong – Kasolik, Szymczak, Rutkowski ż – Kuczak ż, Duda ż (78 Nowakowski), Witkowski (46 Chowaniec), Feruga, Szela (66 Wyjadłowski) – Jaworek, Wójcik. Trener Łukasz Surma.

Sokół: Korziewicz 7 – Skała 6, Padiasek 6, Kardyś ż 6 – Purcha 6 (46 Kądziołka 5), Majda 6 (75 Wąsik), Kapuściński 6, Brocki 6, Surmiak 5, Drelich ż 5 (66 Lis 5) – Nalepka ż 6 (56 M. Jędryas 6). Trener Szymon Szydełko.

Sędziował Sowiński (Klimontów). Widzów 150.