Sokół wrócił na fotel

Wacław Burzmiński, tor, gb, mawa
W  II  połowie  Mariusz  Dymacz (nr 10), b. koszykarz Znicza  Jarosław, wyraźnie  "rozkręcił  się"  i zdobył  17 pkt.  Przeszkadza  mu  Grzegorz Płocica.
W II połowie Mariusz Dymacz (nr 10), b. koszykarz Znicza Jarosław, wyraźnie "rozkręcił się" i zdobył 17 pkt. Przeszkadza mu Grzegorz Płocica. NORBERT ZIĘTAL
Tylko kilka dni trwało liderowanie Znicza. Po porażce w Tychach jarosławianie znów oglądają plecy Sokoła. Łańcucianie bez większych kłopotów ograli ekipę z Piotrkowa. Wydawało się, że rekordową wygraną odniesie Polonia, ale kiedy było już pewne kto wygra, przemyślanie zaczęli kaleczyć grę.

POLONIA PRZEMYŚL - LAFARGE KIELCE 86:74 (23:18, 36:17, 14:24, 13:15)

Mecz rozpoczął się z ok. 20-minutowym poślizgiem, gdyż kielczanie, z powodu "korków" na trasie, zjawili się w przemyskiej hali dopiero na 20 min. przed wyznaczoną porą. W pierwszej kwarcie gra układała się tak, jakby to spóźnili się... gospodarze. Wprawdzie, przez cały czas prowadzili 3-8 punktami, lecz nie zachwycili. Druga kwarta była już godna pochwały. W 15. min poloniści "odskoczyli" na 20 "oczek" (42:22). Tuż przed gwizdkiem na przerwę było już 57:28.
O dwóch ostatnich kwartach wypadałoby przemyślanom zapomnieć. W 25. min osiągnęli największą, 33-punktową, przewagę (70:37), po czym stanęli jakby im ktoś powiązał nogi i ręce. W ciągu następnych pięciu minut rzucili... 3 pkt., tracąc aż 22! - Dlaczego nie gracie równo ! - denerwował się trener, Paweł Trojnar. - Zarobiliście już "na gazetę" i koniec?! Reprymenda niewiela dała - w 34. min przewaga stopniała do 12 pkt. (75:63), ale, na szczęście została utrzymana.

SOKÓŁ ŁAŃCUT - PIOTRCOVIA 79:67 (24:20, 23:19, 23:12, 9:16)

Sokół wygrałby wyraźniej, gdyby nie kilka przestojów i pech Piotra Misia, który już w po pierwszej kwarcie miał na koncie trzy przewinienia. W drugiej odsłonie center Sokoła sfaulował czwarty raz i Dariusz Kaszowski mógł mieć pewne obawy. Gospodarze radzili sobie jednak bez swego asa, a kiedy on sam wrócił na parkiet długo unikał piątego gwizdka ("spadł" w 39. min), trafiając przy okazji ze stuprocentową skutecznością (11 punktów w drugiej połowie). Sokół załatwił sprawę już po trzech kwartach. Wygrywał wtedy 70:51.
- Piotrcovia nie była słaba. Walczyła ambitnie, wysoko wychodziła w obronie. Mój zespół zagrał jednak zdecydowanie lepiej w obronie, no i zaczął w trafiać z obwodu - dodał coach łańcucian.

BIG STAR TYCHY - ZNICZ JAROSŁAW 96:81 (19:23, 26:19, 24:16, 27:23)

Słabsza postawa jarosławian w III kwarcie sprawiła, że przegrali oni ten wyrównany w sumie mecz i stracili, po raptem czterech dniach, pozycję lidera. Goście podobali się w ataku, nawet w feralnej trzeciej odsłonie, ale tyszanie zamęczyli ich aktywną obroną na niemal całym boisku.

Pozostałe wyniki ? Pogoń Prudnik - Zagłębie Sosnowiec 65:98 (12:30, 16:31, 13:19, 24:18) ? Start II Lublin - MCKS Czeladź 96:77 (30:25, 23:23, 28:19, 15:10) ? AZS Radom - Bobry Zabrze 94:73 (16:24, 28:18, 23:15, 27:16) ? MMKS Dąbrowa Górnicza - Pogoń Puła

1. Sokół 7 13 548:466
2. Zagłębie 7 12 596:499
3. Znicz 7 12 608:544
4. BIG STAR 7 12 578:526
5. Dąbrowa G. 7 11 498:507
6. Start II 6 10 492:506
7. Prudnik 7 10 480:525
8. Lafarge 6 9 453:437