Sokoły wygrały w swojej hali na otwarcie fazy play off. W niedzielę w Łańcucie kolejny mecz z GKS-em Tychy

Bartłomiej Karolak tydzień temu doznał kontuzji nosa i w meczu ze Śląskiem nie pograł za długo, ale w starciu z GKS-em pokazał klasę i trafił wszystkie swoje rzuty Wacław Nowacki
Bartłomiej Karolak grał z pokiereszowanym nosem (efekt meczu sprzed tygodnia we Wrocławiu), Maciej Klima przez faule spędził na parkiecie nieco ponad 17 minut, ale sokoły dały sobie radę na otwarcie fazy play off. Łańcucianie pokonali u siebie GKS Tychy 90:81
Rawlplug Sokół Łańcut - GKS Tychy 90:81 (19:20, 28:20, 23:22, 20:19). Czytaj więcej o meczu.

Sokół Łańcut pokonał GKS Tychy w swojej hali na otwarcie faz...

GKS w fazie zasadniczej potrafił wygrać w Łańcucie i w sobotę też nieźle wszedł w mecz. Przez większą część pierwszej kwarty był na niewielkim plusie. Kiedy w 13. minucie Jankowski wycelował zza linii 6.75 przewaga gości urosła do 6 punktów (29:23), na szczęście gospodarze w porę zareagowali, odrobili straty, poszli za ciosem i na przerwę zeszli z 7-punktowym zapasem (47:40).

Po zmianie stron było jeszcze, bo w trzeciej odsłonie nasz team wygrywał nawet 70:57. Goście jednak nie dawali za wygraną. Na finiszu IV „ćwiartki” zbliżyli się do łańcucian na 4 punkty (78:82), ale ostatecznie ulegli miejscowym 81:90.

Strzelcem nr 1 Rawlplug Sokoła okazał się po raz enty Filip Małgorzaciak, ale na duże pochwały zasłużył wspomniany Karolak. Zaliczył 100 procent skuteczności (3/3 za dwa, 4/4 za trzy i 4/4 z linii rzutów wolnych). Double-double wypracował Szymon Szymański. Mecz nr 2 zakończył się po zamknięciu gazety.

Rawlplug Sokół Łańcut - GKS Tychy 90:81 (19:20, 28:20, 23:22, 20:19)

Rawlplug Sokół: Zywert 4 (7 as., 2 str., 4 prz.), Małgorzaciak 24 (4x3), Kulikowski 8, Sewioł 8 (6 as.), Klima 7 oraz Szymański 13 (1x3, 12 zb.), Karolak 22 (4x4), Pruefer 4, Trener Mateusz Leja.

GKS: Wieloch 19 (1x3, 3 str.), Zmarlak 17 (3x3, 6 zb., 4 as., ), Jankowski 13 (3x3), Maj 6, Szymczak 3 (1x3) oraz Bogdanowicz 14 (3x3), Majka 7 (1x3), Krakowczyk 2, Fenrych 0. Trener Tomasz Jagiełka.

Wyniki sobotnich meczów play-off (do 3 zwycięstw):

Futurenet Śląsk Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:72 (28:14, 18:10, 23:26, 25:22), stan rywalizacji: 1-0 dla Futurenet Śląska,

Enea Astoria Bydgoszcz - Biofarm Basket Poznań 89:80 (21:29, 21:18, 27:17, 20:16), stan rywalizacji: 1-0 dla Enei Astorii,

Czarni Słupsk - WKK Wrocław 90:92 (29:26, 23:24, 21:24, 17:18), stan rywalizacji: 1-0 dla WKK;

wyniki sobotnich meczów play-out (do trzech zwycięstw):
Polfarmex Kutno - AZS AGH Kraków 86:74 (22:20, 22:10, 19:25, 23:19)
, stan rywalizacji: 1-0 dla Polfarmexu,

Energa Kotwica Kołobrzeg - SKK Siedlce 72:79 (8:18, 19:21, 19:19, 26:22) stan rywalizacji: 1-0 dla SKK,

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Księżak Syntex Łowicz 83:75 (27:19, 18:20, 14:14, 24:22), stan rywalizacji: 1-0 dla Elektrobud-Investment.