Solidarni w rodzinie....

  Solidarni w rodzinie. Mistrz olimpijski Rafał Wilk wśród osób niepełnosprawnych. Każdy otrzymał brawa, medal, dyplom i nagrodę rzeczową

  bum

  Nowiny

  Nowiny

  Po spotkaniu pozostały medale i na pewno wiele miłych wspomnień

  Po spotkaniu pozostały medale i na pewno wiele miłych wspomnień ©Ryszard Szyszka

  Ponad 200 osób, w tym 100 osób niepełnosprawnych, uczestniczyło w XVII Turnieju Gier Sportowo – Rekreacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych "Solidarni w Rodzinie". Patronat nad spotkaniem objął Rafał Wilk, mistrz olimpijski i świata w kolarstwie ręcznym.
  Po spotkaniu pozostały medale i na pewno wiele miłych wspomnień

  Po spotkaniu pozostały medale i na pewno wiele miłych wspomnień ©Ryszard Szyszka

  W spotkaniu uczestniczyły osoby niepełnosprawne z całego regionu. W kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie odprawiona została msza św. której przewodniczył ks. Piotr Bonarek MS duszpasterz dzieci niepełnosprawnych. Następnie uczestnicy zostali przewiezieni do Stadniny Koni Albin w Rzeszowie – Słocinie.

  Po oficjalnym otwarciu przystąpiono do zawodów. Każdy walczył z całych sił, rywalizacji towarzyszyła wspaniała atmosfera i hasło: „Pozwólcie mi wygrać, lecz jeśli nie będę mógł wygrać, niech będę dzielny w swym wysiłku” .
  Ponieważ spotkanie odbywało się w stadninie koni, przejażdżek w siodle i bryczkami było do woli. Niespodziankę sprawili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Słociny, którzy przyjechali z pokazem sprzętu i wysokich umiejętności.
  W finale tej szczególnej olimpiady każdy niepełnosprawny otrzymał okolicznościowy medal, dyplom i nagrodę rzeczową.

  Spotkanie zorganizowało Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe NSZZ ,,Solidarność” w Rzeszowie i Duszpasterstwo Dzieci Niepełnosprawnych przy parafii MB Saletyńskiej w Rzeszowie. Organizatorzy dziękują wszystkim ofiarodawcom bez których to spotkanie nie mogłoby się odbyć.

  POPULARNE NA NOWINY24.PL/SPORT:  NOWINY - STADION Łukasz Krawczyk HEIRO Rzeszów

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Galerie zdjęć

  Wideo