Sowieci, czyli zagłada cywilizacji zachodniej. Felieton Stanisława Dłuskiego

Stanisław Dłuski
Paweł Dubiel
Udostępnij:

Ten tytuł zbulwersuje wielu, ale używam terminologii anglosaskiej, bo u nas tradycyjnie Rosjanie, którzy przecież byli dla nas/ a może nadal dla niektórych są, bratnim narodem. I broń Boże, nie chodzi o nacjonalizm, nienawiść, tylko takie spojrzenie w historię, która w szkole prawie jest nieobecna, przepraszam, uczy się dużo o starożytnych cywilizacjach, Egipt czy Mezopotamia. Po co uczyć o historii Polski XX wieku? Po co uczyć historii Rosji sowieckiej od 1917 roku? Już dawno ograniczono lekcje historii w szkole średniej. Moi studenci kompletnie nic nie wiedzą o II Rzeczpospolitej, a już po II wojnie światowej, jakiś stalinizm, po co to potrzebne, to propaganda tego strasznego reżimu w Polsce niepodległej.

Pewien wielki redaktor w naszym kochanym kraju pisze, że przecież Adam Mickiewicz napisał wiersz w III części Dziadów „Do przyjaciół Moskali”, Rylejew, Bestużew, to tacy dekabryści, Putin ich przecież uwielbia. Każdy Rosjanin to dekabrysta? Drobiazg, że ostatni car Mikołaj II z rodziną został zamordowany przez bolszewików, czyli Sowietów, a obecny car Rosji z uwielbieniem powołuje się na carów. Polski redaktor, działacz opozycji demokratycznej, zawsze lubił Moskwę i chętnie ich wspierał, bo opublikował nawet w dużym nakładzie w rocznicę II wojny światowej „piękny” artykuł wielkiego Putina. Wybaczcie, Polacy to kupują i swoje myślenie oddają w ręce wielbicieli Moskwy, bo w szkole nie poznali historii Polski.

To wróćmy, jak chciał Zbigniew Herbert, do źródeł, kochani rodacy, chyba że chcecie jak Rosjanie płynąć z prądem, to się opłaci, będzie ropa, gaz, tani rubel itd. Przypomnę wybitnego polskiego pisarza, absolutnego antykomunistę, Józefa Mackiewicza, który się urodził w Wielkim Księstwie Litewskim (II Rzeczpospolita) i jego programem było odsłonięcie prawdy o sowieckim komunizmie, a jedynym marzeniem – zniszczenie tego systemu. Dlatego mówię dzisiaj jedno, nie ma dialogu z Rosją, nie ma kompromisu, dyplomacji, retoryki, jedyne zadanie dla Polski i Zachodu – zniszczyć ten Putinowski system (poststalinowski, sowiecki). Tylko Rosjanie, którzy się nawrócą na wiarę ojców naszych, przyjmą reguły i zasady wolnego świata, mogą być przyjęci do wspólnoty, mówię twardo, kto poniża i chce niszczyć inne narody, nie może być zaakceptowany na świecie. Jutro będzie chciał znowu naród polski zniszczyć.

Chodzi o pojedynczego człowieka, o jego codzienne życie, rodzinę, przyszłość, bez względu na wiarę, kolor skóry, chodzi o zwykłą akceptację pojedynczego istnienia, bo w naszej cywilizacji jedno rozumiemy: każde ludzkie życie jest wartością. Każdy naród ma prawo do istnienia, do niepodległości, nasza historia tego dowodzi, Rzeczpospolita Obojga Narodów, od

jutra będę dzieci ukraińskie uczył tej historii, dajmy im żyć, nie oskarżajmy, one nie są niczemu winne. Nie wprowadzajmy narracji nienawiści do Polski, o to Moskwie chodzi, żeby skłócić Polskę ze wschodnimi narodami, wtedy upadniemy wszyscy. Żeby to Polacy wreszcie zrozumieli. Nie ma wielkiej Polski bez wolnych narodów na wschodzie, które mogą przeciwstawić się rosyjskiemu imperializmowi. To nam przekazał Józef Mackiewicz. Czytajcie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie