Sparing. Lechia Sędziszów po zaciętym meczu sparingowym przegrała z Sokołem Kamień

Tomasz Paryś
Lechia Sędziszów poniosła porażkę w sparingu z Sokołem Kamień.
Lechia Sędziszów poniosła porażkę w sparingu z Sokołem Kamień. Konrad Kwolek/Karpaty Krosno
W porannym sparingu, rozegranym na sztucznym boisku w Woli Chorzelowskiej, IV-ligowa Lechia Sędziszów Małopolski przegrała nieznacznie z liderem stalowowolskiej Klasy O - Sokołem Kamień.

Od mocnego uderzenia rozpoczął Sokół, który już po 5. minutach prowadził 2:0. Bramki zdobyli Artur Łuczak i Kacper Piechniak. Przed zejściem na przerwę był jednak remis, bo dwukrotnie Macieja Siudaka pokonał Oskar Ćwiczak. Po wznowieniu gry na prowadzenie ponownie wyszli gracze Sokoła, za sprawą najlepszego strzelca ligi okręgowej Kacpra Piechniaka, który wykorzystał „jedenastkę”. Lechia zdołała jeszcze wyrównać po golu Patryka Bębna, ale na pięć minut przed końcem zwycięską bramkę strzelił Dawid Bajek.

W drużynie Lechii po raz pierwszy na boisku pojawił się pomocnik Dominik Kędzior, który na początku roku przeniósł się do Sędziszowa z Wólczanki Wólka Pełkińska. Natomiast w 75. minucie gry debiut w pierwszej drużynie zaliczył obiecujący bramkarz z juniorów młodszych, 17-letni Antoni Czapka. Trener Dariusz Frankiewicz przyglądał się ponadto jednemu nowemu zawodnikowi.

Kolejny mecz sparingowy Lechii odbędzie się w następną sobotę, a formę sędziszowian sprawdzi inny przedstawiciel IV ligi podkarpackiej - Sokół Kolbuszowa Dolna.

Lechia Sędziszów Młp. - Sokół Kamień 3:4 (2:2)

Bramki: O. Ćwiczak dwie, Bęben - Łuczak, Piechniak dwie, Bajek.

Lechia: Ł. Ćwiczak (75' Czapka) - Am. Czółno, Lesiński, Świst, zawodnik testowany (60' Kl. Wesołowski) - Ka. Wesołowski (46' Kędzior), Frankiewicz, Pyrdek, Ciemierkiewicz, Słoma - O. Ćwiczak (46' Bęben).

Sokół: Siudak - Jandziński, Piekut, D. Story, Rychel - zawodnik testowany, Sarzyński, D. Podstawek - Dec, Piechniak, Łuczak oraz M. Story, Konefał, Błajda, Bajek, Bednarz, Piela, Wiatr.