Sparing. Wysoka wygrana PGE Stali Mielec ze Stalą Rzeszów. W obu zespołach byli testowani

Waldemar Mazgaj
Dla Stali Mielec był to czwarty letni sparing - bilans: dwie wygrane i dwie porażki. fot. Miłosz Bieniaszewski
W sparingowym meczu rozegranym dziś w Mielcu ekstraklasowa PGE Stal Mielec w okazałych rozmiarach pokonała 2-ligową Stal Rzeszów 5:1.

Rzeszowianie, którzy wyglądali na bardziej ociężałych po ostatnich forsownych treningach, starali się grać ofensywny futbol, ale zostali wypunktowani – zwłaszcza do przerwy.

PGE Stal Mielec nie dała żadnych szans Stali Rzeszów w meczu sparingowym. Drużyna Adama Majewskiego wygrała 5:1 ---> RELACJA. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania na kolejnych slajdach.

PGE Stal Mielec wysoko pokonała Stal Rzeszów w sparingu [ZDJĘCIA]

W obu zespołach byli testowani gracze. W Stali Mielec dwóch - od 30 minuty pomocnik Mateusz Wyjadłowski z Puszczy Niepołomice (chwilę później wpisał się na listę strzelców) oraz skrzydłowy Mariusz Sławek ze Stali Rzeszów w 2 połowie.

Grało też sporo młodzieży, im bliżej końca meczu, tym więcej. W drugiej połowie karnego wywalczył Wiktor Kłos pozyskany w tym okienku transferowym ze Stali Rzeszów.

Debiutujący w roli trenera Adam Majewski wciąż nie mógł skorzystać z wracających do pełnego zdrowia: Kamila Kościelnego, Macieja Domańskiego oraz Bożydara Czorbadzijskiego.

W rzeszowskiej ekipie w wyjściowym składzie wystąpili pozyskani latem Paweł Oleksy, Patryk Małecki i Andreja Prokić. Zaś po przerwie na murawie zameldowali się Krzysztof Danielewicz i Bartłomiej Poczobut.

Było też sześciu graczy testowanych, wśród nich grający ostatnio w Wólczance obrońcy Krystian Wrona i Daniel Pawłowski oraz napastnik Kacper Durda, który ustalił wynik meczu. Oprócz tego trener Daniel Myśliwiec sprawdzał środkowego obrońcę oraz lewego pomocnika i rozgrywającego.

Euro 2020. Niedziela, godzina 21:00, Wembley w Londynie. Tego dnia, o tej godzinie, w tym miejscu rozpocznie się finał, który wyłoni nowego mistrza Europy. Do tytułu pretendują Włosi, którym kibicuje większość fanów spoza Wysp, i Anglicy, a więc współgospodarze imprezy. Zobaczcie najlepsze memy przed pierwszym gwizdkiem Holendra Björna Kuipersa.

Memy przed finałem Włochy - Anglia: Cała Europa za Italią [GALERIA]

Mielczanie w poniedziałek jadą na 5-dniowy obóz do Arłamowa, a na jego zakończenie zagrają sparing z Wólczanką. Natomiast rzeszowska ekipa w tym tygodniu trenować będzie na swoich obiektach, zaś w sobotę zagra dwa sparingi – z Widzewem Łódź i Stalą Stalowa Wola.

PGE Stal Mielec - Stal Rzeszów 5:1 (4:0)

Bramki: Sadłocha 12, 27, Wyjadłowski 37, Kolew 43, Mak 58-karny - Durda 90.

PGE Stal Mielec: Strączek (46 Primel) – Granlund, de Amo Perez, Żyro, Flis, Getinger - Matras, Tomasiewicz, Budziński - Sadłocha, Kolew oraz Kłos, Galara, Kardyś, Bakowski, Wyparło, Mak, Urbańczyk, Wyjadłowski, Jankowski, Sławek, Seweryn, Duszkiewicz, Soboń. Trener Adam Majewski.

Stal Rzeszów: Bieszczad (46 Kaczorowski) - Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki - Kotwica, Michalik, Wolski - Małecki, Olejarka, Prokić oraz Mustafajew, Wrona, Kostkowski, Poczobut, Danielewicz, Szczypek, Szczepanek, Maciejewski, Durda, Pawłowski, testowanych 3. Trener Daniel Myśliwiec.