Sparingi: LKS Pisarowce lepsze od Partyzanta Targowiska, a Błękitni Ropczyce od Sokoła Kolbuszowa

Marcin Trzyna
LKS Pisarowce okazał się lepszy od Partyzanta Targowiska, a Błękitni Ropczyce od Sokoła Kolbuszowa Dolna w meczach towarzyskich.

LKS PISAROWCE – PARTYZANT TARGOWISKA 3:1 (2:1)
Bramki:
Sobolak, Lorenc, Holovachuk – R. Kozubal

Po kilkunastu minutach to drużyna z krośnieńskiej okręgówki prowadziła 1:0 po trafieniu Roberta Kozubala. Jednak czwartoligowiec jeszcze przed przerwą zdobył dwie bramki, a na listę strzelców wpisali się Sebastian Sobolak i Piotr Lorenc. W drugiej połowie wynik meczu ustalił 23-letni napastnik Yuri Holovachuk, który występował ostatnio w ukraińskiej Nywie Tarnopol.

BŁĘKITNI ROPCZYCE – SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA 3:2 (2:1)
Bramki
: Wiktor, Darłak, Orzech – Dziedzic, Chmielowiec

Sparing rozgrywany był na sztucznej murawie w Woli Chorzelowskiej. Lider dębickiej klasy okręgowej postawił ciężkie warunki występującym w czwartej lidze Błękitnym Ropczyce. - Mecz toczony był głównie w środku pola. Według mnie w drugiej połowie zaprezentowaliśmy się lepiej, ale to też wynika z tego, że Błękitni wprowadzili sporo młodzieży – komentował Andrzej Skowroński, wiceprezes Sokoła Kolbuszowa Dolna.

- Uważam, że był to wartościowy sparing, ćwiczyliśmy ofensywne rozwiązania. Chcielibyśmy żeby liga ruszyła za tydzień zgodnie z planem – powiedział po meczu Bogusław Pacanowski, trener Błękitnych. Drużyna z Ropczyc po rundzie jesiennej zajmuje 10. miejsce w tabeli czwartej ligi.