Sparta Jeżowe utrzymała się w klasie okręgowej. Wisan Skopanie i Retman Ulanów fetowali awans [ZDJĘCIA]

Puch
Piłkarze Sparty obronili miejsce w "okręgówce"
Piłkarze Sparty obronili miejsce w "okręgówce" Krzysztof Nowaliński
Po bardzo zaciętym meczu Sparta Jeżowe obroniła miejsce w "okręgówce". Świętowali piłkarze Wisanu i Retmana.

Najdłużej rozstrzygały się losy Sparty Jeżowe i KS-u Sarzyna, ponieważ po wyrównanej pierwszej połowie (1:1) na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Sparta strzeliła gola na 2:1 (w pierwszym meczu barażowym było 2:1 dla Sarzyny).

Następnie rozstrzygnięcia nie przyniosła dogrywka i na koniec potrzebne były rzuty karne. Gospodarze zachowali więcej zimnej krwi na tym polu pokonali gości 3:1.

- Do szczęścia zabrakło nam tylko dwóch minut. Byliśmy bardzo blisko awansu, dlatego czujemy duże rozgoryczenie. Jednak nie poddajemy się i o okręgówkę będziemy walczyć w przyszłym roku - mówił z żalem wiceprezes KS-u Sarzyna, Tomasz Gnatek.

Drużyna ze Skopania pogrzebała wszelkie nadzieje Górnovii na pozostanie w klasie okręgowej, a sama powróciła na ten poziom rozgrywek po rocznej przerwie. Honorową bramkę dla gospodarzy przy stanie 0:4, już w samej końcówce spotkania, strzelił Grzegorz Rychel. Piłkarze ze Skopania nie mieli jednak litości i w doliczonym czasie gry dołożyli przeciwnikom piątego gola.

W bardzo ciężkim położeniu mecz z drużyną z Ulanowa rozpoczynali zawodnicy z Dąbrowicy. I tym razem, pomimo dużo skuteczniejszej gry i prowadzenia po pierwszej połowie, Strzelcowi nie udało się pokonać Retmana.

WYNIKI:

Sparta Jeżowe - KS Sarzyna 2:1 (1:1, 2:1) Wraga, Mścisz - Zieliński 25, w karnych: 3:1;

Górnovia Górno - Wisan Skopanie 1:5 (0:2) Rychel 84 - Kubisztal 11, Jarosz 20, 90+2, Kubiak 65, 69;

Strzelec Dąbrowica - Retman Ulanów 3:4 (3:2) Polek 9, Rzeźwicki 23, F. Marek 32 - karny - Wołoszyn 10, Kobylarz 11, Kudyba 48, 57.