SPAR-Zamek Tarnobrzeg blisko finału Ligi Mistrzyń. Cartagena zdobyta

luci
Tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg pokonały na wyjeździe hiszpański UKAM Cartagena 3:1 w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzyń.

To bardzo duża zaliczka podopiecznych Zbigniewa Nęcka przed rewanżem, który odbędzie się w Tarnobrzegu 1 kwietnia.

Początek meczu w Hiszpanii nie był jednak zbyt optymistyczny. Li Qian uległa bowiem 1:3 Julii Neculi i to gospodynie prowadziły 1:0. W kolejnej grze jednak nie zawiodła liderka KTS-u Han Ying pokonując Rutę Pakauskiene 3:0.

Chinka z niemieckim paszportem okazała się tego dnia nie do pokonania, bo kilkadziesiąt minut później przypieczętowała wygraną swojego zespołu nie dając szans Neculi. Ten pojedynek jednak rozpoczął się od prowadzenia zawodniczki Cartagenty 8:0. Popularna "Hania" stanęła jednak na wysokości zadania, odrobiła straty, a następnie wygrała seta 11:9, podobnie jak dwa kolejne.

Kawał dobrej roboty wykonała też Natalia Partyka, reprezentantka Polski ograła Zhipei Wang 3:1 i dała jakże cenny punkt naszej drużynie.

UCAM Cartagena - SPAR - Zamek Tarnobrzeg 1:3

1:0 Iulia NECULA - Li Qian 3:1
11:9 / 12:10 / 9:11 / 11:7
1:1 Ruta Pakauskiene - Han Ying 0:3
7:11 / 6:11 / 7:11
1:2 Wang Zhipei - Natalia Partyka 1:3
8:11 / 8:11 / 11:6 / 7:11
1:3 Iulia Necula - Han Ying 0:3