SPAR-Zamek Tarnobrzeg dał popis w Brzózie Królewskiej

Piotr Szpak
Zawodniczka tarnobrzeskiej drużyny Li Qian potwierdziła wysoką formę pokonując bez straty seta Chinkę Zhao Xia Marcin Radzimowski
W meczu 4. kolejki żeńskiej ekstraklasy tenisa stołowego mistrzynie Polski z Tarnobrzegu pokonały 3:0 Bronowiankę. Mecz odbył się gościnnie w hali w Brzózie Krolewskiej.

Zamek Tarnobrzeg wygrał mecz czwartej kolejki ekstraklasy, ale niewielu chyba spodziewało się aż tak gładkiej przeprawy z Bronowianką
Było to nie tylko trzecie z rzędu zwycięstwo naszej drużyny w meczu ekstraklasy tego sezonu, ale kontynuacja trwającej ponad cztery lata zwycięskiej passy.
Mecz rozegrany został w Brzózie Królewskiej koło Leżajska, tam raz w roku goszczą mistrzynie kraju, a atmosfera jest fantastyczna.

- Tam aż chce się grać, serce rośnie, tamtejsza publiczność jest wspaniała, a na mecz przyszło pół tysiąca kibiców. Cieszy, że mamy tak wieku kibiców i to nie tylko w tarnobrzegu, ale w całyym kraju - mówił nam trener tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek.

Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym w hali. Na mecz przyjechało wielu oficjeli w tym także była wspaniała pięcioboistka, obecnie wiceminister sportu Dorota Idzi, która kolejny raz obecna była na meczu tarnobrzeskiej drużyny, której gorąco kibicuje.

Zamek Tarnobrzeg - Bronowianka Kraków 3:0
Wyniki gier: Li Qian - Zhao Xia 3:0 (11:4, 11:1, 11:8), Han Ying - Paulina Knyszewska 3:0 (11:4, 11:2, 11:5), Kinga Stefańska - Aleksandra Falarz 3:0 (11:5, 11:5, 11:7).