SPAR-Zamek Tarnobrzeg w finale ekstraklasy

Piotr Szpak
Han Ying była najlepszą zawodniczką tarnobrzeskiej drużyny w meczu z zespołem z Lidzbarka Warmińskiego. Grzegorz Lipiec
W drugim półfinałowym meczu play off ekstraklasy drużyna SPAR-Zamku Tarnobrzeg pokonała Polmlek-Zamer Lidzbark Warmiński 3:1 i awansowała do finału.

Wyniki gier: Han Ying – Monika Pietkiewicz 3:0 (11:4, 11:3, 11:8), Natalia Partyka – Hana Haponova 3:2 (8:11, 9:11, 14:12, 11:6, 11:8), Kinga Stefańska – Alina Arlouskaya 2:3 (11:9, 11:4, 10:12, 7:11, 11:13), Han Ying – Hana Haponowa 3:0 (11:9, 11:3, 11:8).

W pierwszej grze Han Ying nie dała najmniejszych szans byłej zawodniczce tarnobrzeskiego klubu Monice Pietkiewicz pokonując ją w trzech krótkich setach. Emocje rozgorzały kiedy do stołu podeszły Natalia Patryka oraz Ukrainka Hana Happonova. Pierwsze dwa sety wygrała Ukrainka i wydawało się, że to ona będzie zwyciężczynią tego pojedynku. Tym razem jednak Partyka błysnęła opanowaniem wygrywając trzy kolejne partie.

Równie emocjonująca, a może nawet bardziej elektryzująca była kolejna gra wieczoru, w której kapitan tarnobrzeskiego zespołu Kinga Stefańska zmierzyła się z Białorusinką Aliną Arlouskayą. Tu dla odmiany dwa pierwsze sety wygrała Stefańska, ale Białorusinka ani myślała się poddawać, Najpierw wygrała na przewagi trzecią partie, po chwili zwyciężyła w czwartej i o wszystkim musiał decydować piąty set. Był on bardzo zacięty, a w końcówce więcej szczęścia miała Białorusinka odchodząc od stołu jako zwyciężczyni. W kolejne grze Han Ying w trzech setach zwyciężyła Ukrainkę Haponnovą, która jak mogła tak starała się wygrać choć jedną partię, ale grająca w tarnobrzeskim zespole Niemka na to nie pozwoliła.

W drugim półfinale SKTS Sochaczew wygrał 3:0 z Mago Wanzl Nadarzyn i zagra w finale z drużyną SPAR-Zamku. Finałowe mecze rozegrane zostaną 18, 21 i ewentualnie 22 maja.