Speedway Best Pairs: Hampel i Sajfutdinow wygrali turniej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Marek Bluj
Jarosław Hampel (na zdjęciu)
Jarosław Hampel (na zdjęciu) SłAwomir Kowalski / Polska Press
Drużyna FOGO Power z Emilem Sajfutdinowem i Jarosławem Hampelem w składzie wygrała turniej Speedway Best Pairs rozgrywany na torze w Rzeszowie. Drugie miejsce przypadło ekipie eKantor.pl Team.

Fogo Power triumfował również w turnieju pierwszej rundy w Toruniu.

Gwiazdy światowego żużla przyciągnęły na rzeszowski stadion ponad 7000 kibiców spragnionych dużych emocji. Wystąpili dwaj zawodnicy Stali Rzeszów - Greg Hancock i Edward Mazur.

Speedway Best Pair w Rzeszowie. Fogo Power ma moc! [zdjęcia]

W pierwszej serii startów najbardziej podobał się Jarosław Hampel. Zawodnik teamu Fogo Power napędzał się przez trzy okrążenia i na ostatnim wyprzedził Grzegorza Zengotę.

W drugiej serii pechowcem okazał się Greg Hancock, który do szóstego wyścigu wyjechał bez czerwonego pokrowca i został wykluczony. W ósmej odsłonie jako ostatni minął linię mety niepokonany wcześniej Hampel. W trzech pierwszych swoich startach niepokonany był Leon Madsen, który był równie szybki na starcie, jak i na dystansie. Duńczyk w biegu nr 10 przyjechał na końcu stawki, a jego team - Trans MF Pro Race Team przegrał z parą Fogo Power: Hampel - Sajfutdinow 1:5.

Po dwunastu wyścigach, czyli czterech seriach startów na czele klasyfikacji ex aequo znajdowały się Monster Energy Speedway Team i Fogo Power z dorobkiem 15 punktów, ale o dwa oczka za nimi znajdowały się Team Bauhaus i Ekantor.pl Team. Fogo Power zwycięstwo w fazie zasadniczej z dorobkiem 20 punktów przypieczętował w 13. gonitwie wygrywając podwójnie ze Starkom Racing Team. Drugie miejsce zajął Ekantor.pl Team - 18 pkt., trzecie Monster Energy Speedway Team Grega Hancocka - 17, a czwarte Trans MF Pro Race Team -16.

Na szarym końcu od początku - zgodnie zresztą z oczekiwaniami - znajdował się właśnie Starkom Racing Team z Edwardem Mazurem ze Stali Rzeszów, który zastąpił Vaclava Milika oraz Glebem Czugunowem i Hubertem Łęgowikiem.

Zgodnie z formułą zawodów największe emocje towarzyszyły półfinałom i finałowi, czyli trzem ostatnim wyścigom. Fogo Power jak triumfator rundy zasadniczej wybrało sobie jako półfinałowego rywala Trans MF Pro Race Team; bieg zakończył się remisem, który awansował do finału Fogo Power.

W drugim półfinale para Ekantor.pl Team: Grzegorz Zengota - Patryk Dudek pokonała podwójnie Monster Energy Speedway Team, tworzony przez Hancocka i Holdera.

W wielkim finale Sajfutdinow z Hampelem nie dali szans Zengocie i Dudkowi.

Trzecia, decydująca runda SBP rozegrana zostanie 10 maja w niemieckim Landshut.

WYNIKI

1. Fogo Power - 2811. Jarosław Hampel 14 (3,3,0,2,2,2,2)
12. Emil Sajfutdinow 14 (0,1,3,3,3,1,3)
18. Janusz Kołodziej ns

2. Ekantor.pl Team - 249. Patryk Dudek 10 (1,2,0,3,2,2,d)
10. Grzegorz Zengota 14 (2,1,2,2,3,3,1)
17. Piotr Protasiewicz ns

3. Trans MF Pro Race Team - 195. Martin Smolinski 3 (0,-,2,1,-,-)
6. Leon Madsen 12 (3,3,3,0,3,0)
15. Andrzej Lebiediew 4 (0,1,3)

4. Monster Energy Speedway Team - 183. Greg Hancock 9 (2,w,3,1,2,1)
4. Chris Holder9 (3,2,1,3,0,0)
14. Paweł Przedpełski ns

5. Team Bauhaus - 147. Andreas Jonsson 7 (1,2,1,2,1)
8. Jacob Thorsell 7 (2,3,2,0,0)
16. Wiktor Lampart

6. Starkom Racing Team - 51. Edward Mazur 1 (1,-,0,-,0,
2. Gleb Czugunow 3 (0,1,-,1,1)
13. Hubert Łęgowik 1 (0,1,0)

NCD - 65,19 s. 0 uzyskał w 18 wyścigu Emil Sajfutdinow. Sędziował Paweł Słupski (Lublin). Widzów: 7 500.