Spokojne zwycięstwa siatkarek Szóstki Mielec i San-Pajdy Jarosław

micz
Niespodzianki nie było - siatkarki Szóstki Mielec nie pozostawiły w sobotę złudzeń rzeszowiankom i wygrały bardzo pewnie 3:0 Krzysztof Kapica
Siatkarki Szóstki Mielec i San-Pajdy Jarosław nie tracą rozpędu. Dzięki wygranym za trzy punkty zwiększyły przewagę nad grupą pościgową. 3. miejsce straciła za to Marba Sędziszów po porażce z Tomasovią.

2 liga siatkarek, grupa 4

AZS UR APPGO Rzeszów - UKS SMS Szóstka Mielec 0:3

Sety: 15:25, 19:25, 20:25.

AZS: Mikulska, Bogacka, Soja, Nobis, Włodarczyk, Flaga, Chmura (Libero) oraz Krochmal, Strączek, Niedziałek, Baran. Trener Maciej Leś.

Szóstka: Szymańska, Krycka, Cur, Mikołajewska, Mich, Babś, Murdza (Libero) oraz Raszek, Jośkiewicz, Pykosz. Trener Roman Murdza.

Mielczanki ułożyły sobie mecz już od samego początku - w pierwszym secie totalnie zdominowały gospodynie. - To był bardzo dobry set - rywalki nie miały nic do powiedzenia - powiedział po meczu trener Szóstki Roman Murdza.

Druga partia również padła łupem drużyny gości, a rzeszowianki postawiły się dopiero w trzecim secie. - Do połowy nawet prowadziliśmy, ale potem swoje zaczęła grać Szóstka - powiedział trener rzeszowskiej drużyny Maciej Leś. - Uważam, że Mielec ma najlepszą drużynę w lidze. Cieszy mnie natomiast, że w naszej grze widać wyraźny postęp - podsumował.

Płomień Sosnowiec - San-Pajda Jarosław 0:3

Sety: 25:13; 25:19, 25:23.

San-Pajda: Macek, Chmielarczyk, Dudek, Saj, Stepko, Pisz, Brzezińska (Libero) oraz Chmielewska, Rzenno, Niedźwiedzka, Magierowska. Trener Piotr Pajda.

Drużyna z Jarosławia nie miała problemów ze zwycięstwem w Sosnowcu. Podopieczne Piotra Pajdy uporały się z rywalkami dosyć szybko w trzech setach. Na parkiecie widać było, że spotkały się zespoły, które w tabeli dzieli sporo punktów.

- Mecz w sumie cały czas mieliśmy pod kontrolą - powiedział po trener jarosławianek Piotr Pajda. - Rywalki najwięcej ugrały w trzecim secie, ale my wtedy przeprowadziliśmy sporo zmian, więc na pewno ten fakt miał na to wpływ. Generalnie mecz wygraliśmy dosyć spokojnie - zakończył trener San-Pajdy.

Marba Sędziszów - Tomasovia Tomaszów Lub. 0:3

Sety: 18:25; 15:25; 16:25.

Marba: Najmrodzka, Flisz, Krzysztofik, Pikusa, Stefanik, Piech, Korzeń (Libero) Berek. Trener Magdalena Mokrzycka.

Chociaż w Sędziszowie spotkali się sąsiedzi w ligowej tabeli, to jednak Tomasovia okazała się zdecydowanie lepsza. - Mamy spore problemy kadrowe - brakuje dwóch podstawowych zawodniczek i jest krótka ławka - powiedziała po meczu zawodniczka Marby Karolina Stefanik. - Dzisiaj podejmowałyśmy chyba złe decyzje i brakowało konsekwencji - podsumowała.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sandecja Nowy Sącz - AZS UMCS Lublin 0:3;
MKS II Dąbrowa Górnicza - Pogoń Proszowice 1:3.
Pauza: Jedynka Siewierz.