SPR JKS Jarosław najlepszy w rozgrywkach 1 ligi kobiet

Piłkarki ręczne SPR JKS (czarno-niebieskie stroje) zapewniły sobie zwycięstwo w lidze Artur Bżdżoła
Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek, SPR JKS Jarosław zapewnił sobie zwycięstwo w lidze.

SPR JKS Jarosław - Wesoła Warszawa 34:24 (17:10)

JKS: Backiel, Kulpa, Musakova - Wojtaszek, Bieńkowska 2, Amanda Szymborska 5, Luberecka, Kozdrowicz, Aleksandra Szymborska 8, Wicińska 1, Strózik 3, Strzębała, Janczyk 3, Shupik 3, Turkalo 9. Trener Vit Telecky.

Kary: 8 i 12 min. Widzów 500

Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek szczypiornistki SPR JKS zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli. "Czarno-niebieskim" bez względu na wyniki następnych meczy nikt już nie odbierze zwycięstwa w lidze. Pojedynek z Wesołą tak jak wszystkie mecze SPR JKS toczył się pod zdecydowanie dyktando jarosławianek. Nasz zespół przeważał od początku do końca, chociaż skuteczność tego dnia miał dość przeciętną. Gospodynie często grały pod "publikę", szukając wymyślnych rozwiązań. Po golu Nataly Turkalo w 23 minucie wygrywały 14-4, ale później zwolniły już tempo.

Mamy już pewne pierwsze miejsce w lidze, co nie znaczy, że trzy ostatnie kolejki odpuścimy. Wręcz przeciwnie, na pełnej koncentracji gramy do końca sezonu - Vit Teleky, trener SPR JKS.

Olimpia Beskid Nowy Sącz - San Jarosław 26:20 (13:7)

San: Dziura, Kubisztal, Ochońska – Brzozowska 2, Borowska 1, Bartuzel 3, Ż. Zięba, Płocica 1, Gałat, Chrapek, Kostuch 5, Majerczyk-Paśnik 6, A. Zięba 2. Trener Michał Kubisztal.

Kary: 6 i 16 min. Widzów 90

San pierwszą bramkę rzucił przy stanie 3:0 w 4 minucie. Początkowa przewaga gospodyń z czasem powiększała, się by w 30 minucie wynieść sześć bramek na plus po stronie miejscowych. Druga połowa była wyrównana, ale zapas z pierwszych 30 minut pozwolił gospodyniom spokojnie do wieźć zwycięstwo do końcowej syreny.