SPR Stal Mielec obudziła się za późno. W końcówce prawie dogonili Zagłębie Lubin [RELACJA]

Kuba Zegarliński
Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec przegrali z Zagłębiem Lubin
Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec przegrali z Zagłębiem Lubin Kuba Zegarliński
SPR Stal Mielec przegrała z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Tomasza Sondeja w końcówce rzucili się do odrabiania strat, ale było już za późno.

W przedmeczowej zapowiedzi przepowiadaliśmy, że optymizmu nie ma bardzo na czym oprzeć i niestety, nie pomyliliśmy się. Mielczanie tylko do 25.minuty byli w stanie toczyć równorzędny bój z Zagłębiem Lubin. Przebudzili się jeszcze pod koniec meczu, ale było już za późno.

Zaczęło się naprawdę nieźle. Mecz był toczony bramka za bramkę, nawet raz udało się mielczanom wyjść na prowadzenie. Było to w 6.minucie po trafieniu Marcina Miedzińskiego.

Ogółem spotkanie wyrównane było do 25.minuty spotkania i do stanu 11:10 dla Zagłębia. Od tego momentu, do końca pierwszej połowy podopieczni Bartłomieja Jaszki rzucili jeszcze trzy bramki, na które mielczanie nie byli w stanie odpowiedzieć.

W drugiej połowie Zagłębie już bezpiecznie kontrolowało przebieg gry. Ani razu ich prowadzenie nie było zagrożone, wręcz przeciwnie, z każdą upływającą minutą jeszcze je powiększali. W 40.minucie była to już przewaga różnią sześciu trafień (20:14).

Trener Tomasz Sondej wziął czas, ale na niewiele się to zdało. Na chwilę coś drgnęło, udało się odrobić jedną bramkę, z tym że wówczas o czas poprosił Bartłomiej Jaszka i wszystko wróciło do normy.

SPR Stali tradycyjnie brakowało bramek z drugiej linii. Wciąż nie wykreowany został strzelec, który mówić kolokwialnie, weźmie piłkę i będzie bombardował z dziewiątego metra.

Na domiar złego, w 44.minucie czerwoną kartkę za gradację kar otrzymał harujący w obronie Marcin Miedziński.
Wówczas nastąpił jednak moment, który dał nadzieję na odwrócenie wyniku. Od 46 do 49.minuty mielczanie rzucili trzy bramki z rzędu i zmniejszyli stratę do wyniku 24:22.

Końcówka była bardzo nerwowa, rzucać zaczął Piotr Rutkowski, kilka trafień dołożył również Piotr Krępa. To jednak było za późno i za mało. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyło się Zagłębie.

Zagłębie Lubin - SPR Stal Mielec 29:26 (14:11)