SPR Stal Mielec wciąż bez wygranej. Tym razem za silny był MMTS Kwidzyn

Kuba Zegarliński
kz
Nie było tak oczekiwanego przełamania. SPR Stal Mielec znów musiała poczuć gorycz przegranej. Tym razem lepszy od zespołu Dawida Nilssona okazał się być MMTS Kwidzyn.

Przed meczem mieleccy kibice szukali nadziei w problemach kadrowych MMTS-u Kwidzyn. Grać nie mogą tam dwaj czołowi zawodnicy - Przemysław Rosiak oraz Michał Potoczny. To bez wątpienia kluczowe postaci tego zespołu - bez nich doznali tydzień temu druzgocącej porażki w Piotrkowie Trybunalskim.

"MMTS zmierzy się z outsiderem Superligi" - taki tytuł nosiła zapowiedź sobotniego spotkania zamieszczona przez oficjalną stronę kwidzyńskiego zespołu. Określenie z pewnością krzywdzące. Mecz MMTS - SPR Stal odbył się w ramach 5.kolejki rozgrywek, na takie określania jest więc dużo za wcześnie.

Trzeba jednak przyznać, że mielczanie notują naprawdę kiepski start. Komplet porażek w pierwszych pięciu kolejkach nowego sezonu, to nigdy nie jest coś, co napawa optymizmem. Do tego dwie z tych pięciu porażek zostały poniesione z rywalami, z którymi wiosną mielczanie walczyli w grupie spadkowej.

Zajmijmy się jednak meczem dzisiejszym. Gospodarze z Kwidzyna prowadzili w nim niemal przez całe spotkanie. Pierwsze minuty należały jednak do mielczan i to one mogły wlać nadzieje w serca kibiców. Po pięciu minutach i bramkach Kuby Olszewskiego, Michała Chodary i Piotra Krępy objęli prowadzenie 3:1.

Później jednak przebudzili się gospodarze. W pięć minut rzucili cztery gole, równocześnie nie tracąc żadnego. Tym samym objęli prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca.

Najlepszym strzelcem w mieleckim zespole był Piotr Krępa. Popularny "Misiek" rzucił osiem bramek, notując przy okazji imponującą skuteczność 89%. Tylko jeden jego rzut nie znalazł drogi do bramki. Drugim strzelcem był Tomasz Mochocki, który zdobył sześć bramek.

To jednak było za mało na dobrze dysponowanych kwidzynian. Drużyna gospodarzy wygrała w pełni zasłużenie i może cieszyć się z przełamania po wysokiej porażce z Piotrkowianinem. Z kolei mielczanie na swoim koncie mają komplet porażek.

MMTS Kwidzyn - SPR Stal Mielec 30:24 (16:14)