Sprawa zatrzymanego naczelnika Urzędu Skarbowego w...

  Sprawa zatrzymanego naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu i czterech przedsiębiorców. Prokuratura wnioskuje o tymczasowe areszty

  Norbert Ziętal

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu Grzegorz P. oraz czworo przedsiębiorców usłyszało zarzuty w sprawie dotyczącej m.in. wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT oraz korupcji. Są cztery wnioski o tymczasowe aresztowanie i jeden o dozór policyjny.
  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu Grzegorz P. oraz czworo przedsiębiorców, zatrzymanych w poniedziałek przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Łańcucie i okolicach Rzeszowa, usłyszało zarzuty w sprawie dotyczącej m.in. wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT oraz korupcji.

  Postępowanie prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie.

  Jak poinformował „Nowin” prokurator Piotr Marko, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie, śledczy wystąpili do sądu o tymczasowe aresztowanie czterech podejrzanych. Powodem takiego wniosku są wysokie kary grożące podejrzanym oraz obawa o matactwo z ich strony.

  Wobec jedne osoby zastosowano dozór policyjny. Pod uwagę została wzięta jej rola w sprawie oraz sytuacja rodzinna.

  W poniedziałek wieczorem funkcjonariusze CBA w hotelu w Łańcucie zatrzymali czterech przedsiębiorców. Agenci zarzucają im wyłudzenia zwrotu podatku VAT, wystawianie tzw. pustych faktur, poświadczanie nieprawdy w dokumentach.

  W tym samym czasie, na stacji paliw przy autostradzie koło Rzeszowa, druga grupa funkcjonariuszy CBA zatrzymała Grzegorza P. naczelnika jarosławskiej skarbówki. Według CBA, w zamian za 10 tys. złotych comiesięcznej łapówki, w formie czynszu za lokal, oferował przedsiębiorcom roztoczenie „parasola ochronnego”.

  CZYTAJ TEŻ:
  Funkcjonariusze CBA zatrzymali naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu oraz czterech przedsiębiorców
  Zatrzymanie naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu przez CBA. Polityk PiS: zastanawiamy się, czyj to był człowiek

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo