Sprawdź, gdzie biją i kradną

Aneta Dyka-Urbańska
Do napadów najczęściej dochodzi w okolicy ogródków działkowych i deptaka łączącego ulice Szafera i Parkową. Bójki - w okolicach klubów i dyskotek.
Do napadów najczęściej dochodzi w okolicy ogródków działkowych i deptaka łączącego ulice Szafera i Parkową. Bójki - w okolicach klubów i dyskotek.
Udostępnij:
W Mielcu biją, kradną a nawet gwałcą. Wspólnie z policją stworzyliśmy mapę najniebezpieczniejszych miejsc w mieście nad Wisłoką.

W 2006 roku w Mielcu doszło do 39 wypadków drogowych. Trzy osoby zginęły, a 50 odniosło rany. Najgorzej było na ulicy Sienkiewicza i alei Niepodległości.

- Pierwsza to trakt tranzytowy z Dębicy w kierunku Tarnobrzega. Druga przebiega przez ruchliwą część miasta i prowadzi do Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi Mirosław Furdyna, zastępca komendanta powiatowego policji. - W siedmiu wypadkach, które wydarzyły się na ulicy Sienkiewicza w ubiegłym roku, osiem osób trafiło do szpitala. Skutki sześciu wypadków na alei Niepodległości to jedna osoba zabita i pięć rannych.

Niebezpieczne ogródki

Policja uczula na skrzyżowania ulic Sienkiewicza z Pisarka i Drzewieckiego oraz alei Niepodległości z ulicą Kochanowskiego. Na Sienkiewicza są dwa pasy i kierowcy szaleją. Piesi z kolei nie są dość czujni, gdy przechodzą przez ulicę.

Osoby, które dokonują napadów o podłożu seksualnym najczęściej grasują w okolicy ogródków działkowych i deptaka łączącego ulice Szafera i Parkową. Okolica nie jest odludna, ale pełna bocznych dróżek, krzaków, zabudowań i płotów, za którymi można szybko zniknąć w razie pościgu.

Kieszonkowcy na bazarach

Złodzieje kieszonkowi największe łupy zdobywają na bazarach, w marketach i hipermarketach.

- Tam jest zwykle tłum, ludzie się spieszą lub uwagę mają skupioną za zakupach. To idealne warunki dla kieszonkowców - mówi st. asp. Wiesław Kluk, oficer prasowy KPP Mielec.

Kradzieże w mieszkaniach. Najczęściej dokonywane są w wieżowcach przy ul. Kocjana, Pisarka i Dworcowej. Powód?

- Mieszkańcy mało się znają, panuje duża anonimowość. Tymczasem najlepszym systemem alarmowym jest czujny sąsiad - podkreśla Kluk.

Jeśli chodzi o rozboje trudno określić miejsca, w których dochodzi do nich najczęściej.

- Z bójek i zakłóceń spokoju słyną wprawdzie okolice klubów i dyskotek, ale trudno wskazać konkretny lokal czy ulicę. Raz zamieszanie powstaje pod jedną, raz pod inną dyskoteką, rzadko w środku - dodaje Kluk.

Kusocińskiego przoduje

Policjant bez wahania natomiast wskazuje, że najwięcej aut znika z ulicy Kusocińskiego.

- Wynika to jednak tylko z tego, że ostatnio akurat właśnie tam stało najwięcej samochodów, które odpowiadały złodziejom. Za jakiś czas mogą sobie upatrzyć inną ulicę. - mówi st. asp. Kluk i przestrzega: - Nie zostawiajmy w samochodach cennych rzeczy. To łatwy łup dla złodziei. Pamiętajmy o dobrych alarmach i o zabezpieczeniach kierownicy.

* * * * *

86 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 17 osób, a 112 osób doznało obrażeń ciała - to policyjny bilans 2006 roku dotyczący powiatu mieleckiego. Wypadków było więcej aż o ok. 13 proc. W 2006 roku na drodze zginęło 2 osoby więcej niż rok wcześniej.

Wypadki drogowe
Trzeba uważać na ul. Sienkiewicza i alei Niepodległości; na skrzyżowaniach ulic Sienkiewicza z Pisarka i Drzewieckiego oraz alei Niepodległości z ul. Kochanowskiego.

Rozboje, bójki
Do napadów najczęściej dochodzi w okolicy ogródków działkowych i deptaka łączącego ulice Szafera i Parkową. Bójki - w okolicach klubów i dyskotek.

Kradzieże samochodów
Najwięcej aut znikło ostatnio z ulicy Kusocińskiego. Ale to nie reguła.

Kradzieże w mieszkaniach
Zagrożone są szczególnie mieszkania w wieżowcach przy ul. Kocjana, Pisarka i Dworcowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie