II liga piłkarska: Puszcza remisuje na boisku wicelidera

Tomasz Bochenek
Longinus Uwakwe zdobył bramkę dla Puszczy
Longinus Uwakwe zdobył bramkę dla Puszczy Andrzej Wisniewski / Polskapresse
W meczu rozpoczynającym tegoroczne występy w II lidze Puszcza Niepołomice zremisowała 1:1 w Puławach z Wisłą. Gola dla gości zdobył w 50 min Longinus Uwakwe, wyrównał w 75 min Tomasz Sedlewski - po błędzie bramkarza gości Marcina Staniszewskiego.

Wisła ma pierwszoligowe aspiracje, zimowała na 2. miejscu w tabeli, dlatego start "Żubrów" można uznać za udany. Niepołomiczanie w pierwszej połowie na niewiele pozwolili rywalom, a zaraz po przerwie pokazali, że mogą sprawić niespodziankę. Gol zdobyty głową (po dośrodkowaniu z wolnego Macieja Domańskiego) przez Uwakwe był jego pierwszym trafieniem w barwach Puszczy. A jej zawodnikiem jest od dwóch i pół roku.

W zespole trenera Tomasza Tułacza zadebiutowało dziś pięciu piłkarzy sprowadzonych w tym okienku transferowym. Na środku obrony wystąpił Arkadiusz Garzeł, w II linii Wojciech Reiman i Maciej Domański - mowa o podstawowym składzie. Pod koniec meczu na boisku pojawili się także Daniel Barbus i Filip Wójcik.

Puszcza jest w tej chwili jedynym małopolskim drugoligowcem. W przerwie zimowej z rozgrywek wycofał się bowiem Okocimski Brzesko.