SPZ WJM Krasne Błażowa i MLKS Rzeszów zakończyły sezon. Wygrana z Wisłą Kraków

Drużyna SPZ WJM zebrała bogate doświadczenie, wygrała w sezonie trzy mecze i zajęła szóste miejsce SPZ WJM facebook
W ostatni weekend fazy zasadniczej w 2. lidze nasz zespoły rozegrały trzy mecze. Na plus w meczu zaległym wyszła drużyna SPZ WJM Krasne Błażowa, która pokonała u siebie Wisłę CanPack Kraków 62:45

Tarnowski klub myśli o awansie, tymczasem dużo nie brakowało, aby drużyna SPZ WJM, złożona z juniorek i kadetek, sprawiła niespodziankę. Do połowy trzeciej kwarty koszykarki SPZ WJM toczyły wyrównany pojedynek z doświadczonym z rywalem.

W końcówce 4 kwarty obrona strefowa tarnowianek przyniosła efekt i przyjezdne zdobyły kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca spotkania.

SPZ WJM Krasne Błażowa - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 50:61 (16:20, 14:13, 11:15, 9:13)

SPS WJM: Kawa 0, Przybylska 4, A. Wilk 8 (2x3), Syzdek 13, Babieczko 14 (1x3), Sakra 0, U. Wilk 4, Urbanik 0, Słaby 0, Owoc 2, Oberc 0, Łabuńska 5 (1x3). Trener Wiesław Syzdek.

Młody zespół MLKS-u ostatni mecz rozegrał z doświadczoną i rutynowaną ekipą z Nowego Sącza. Inicjatywa od samego początku meczu należała do zespołu Żaka, który rozegrały dobre zawody i zasłużenie odniósł zwycięstwo.

MLKS Rzeszów - UKS Żak Nowy Sącz 46:82 (11:19, 12:24, 9:14, 14:25)

MLKS: Faryj 4 (1x3), Gósz 0, P. Kania 0, Janusz 0, Machajska 7, E. Czekańska 10, Śląska 0, Renhevych 12 (1x3), Majuch 4, M. Czekańska 4, N. Kania 4, Wesołowska 1. Trener Mirosław Gosztyła.

Kluczem do zwycięstwa zespołu Wiesława Syzdka nad krakowiankami była agresywna i dobrze zorganizowana obrona. Do tego, szczególnie w pierwszej połowie meczu, nasz zespół dołożył szybkie i skuteczne akcje ofensywne. Efektem było uzyskanie czternastopunktowej przewagi. Po lekkim zastoju w grze WJM do połowy trzeciej kwarty, przeciwnik doszedł na dystans 10 punktów.

Po przerwie wziętej przez trenera Wiesława Syzdka, znów SPZ WJM przyspieszył poczynania w ataku, kontynuując agresywną obronę, czego efektem było powiększenie przewagi. Od połowy czwartej kwarty koszykarki SPZ kontrolowały wyniku spotkania.

Mecz zaległy
SPZ WJM Krasne Błażowa - Wisła CanPack Kraków 62:45 (17:8, 14:9, 13:16, 18:12)

SPZ WJM: Słaby 0, Sakra 0, Kawa 0, Oberc 0, A. Wilk 13 (1x3), Łabuńska 5 (1x3), Jędrejko 0, Syzdek1 3, Przybylska 4, Babieczko 17, U. Wilk 10, Urbanik 0. Trener Wiesław Syzdek.

Pozostały wynik: MOSiR Bochnia - MTS IKAR Niepołomice 58:81.

Kolejność: 1. Ikar Niepołomice 12 22 976:736, 2. Pałac Młodzieży Tarnów 12 21 879:696, 3. UKS Żak Nowy Sącz 12 20 822:696, 4. MOSiR Bochnia 12 19 832:812, 5. Wisła CanPack Kraków 12 16 674:692, 6. SPZ WJM 12 15 647:911, 7. MLKS Rzeszów 12 13 565:852.