SPZ WJM Krasne/Błażowa powalczył w Tarnowie. Kontuzja Urszuli Wilk. Teraz derby z MLKS-em Rzeszów

Po meczu w Tarnowie koszykarki SPZ WJM szykują się do weekendowych derbów z MLKS-em Rzeszów archiwum klubu
Na zakończenie pierwszej rundy w kobiecej 2. lidze SPZ WJM Krasne/Błażowa przegrał 67:95 w Tarnowie. Nasz zespół najgorzej zagrał w otwierającej kwarcie, gdy zdobył tylko 6 punktów

Nasz zespół przeżył w Tarnowie to samo, czego dwa dni wcześniej w Nowym Sączu doświadczył MLKS – przegrał z kretesem pierwszą kwartę i tak samo jak rzeszowianki, miał po 10 minutach 18 punktów straty.

Podopieczne trenera Wiesława Syzdka w drugiej odsłonie wzięły się jednak w garść i zaczęły dziurawić kosz wiceliderek tabeli. Po dużej pauzie tarnowianki dołożyły trochę do swego zapasu, ale ostatniej ćwiartce nasz młody zespół nadal ambitnie walczył, nawet wygrał kwartę, toteż sam mecz przegrał w miarę przyzwoitych rozmiarach.

Pecha w Tanowie miała Urszula Wilk, która w trakcie gry skręciła kostkę. Uraz nie jest na szczęście szczególnie groźny. Opuchlizna już w większości zeszła, zawodniczka normalnie chodzi i będzie gotowa na derby z MLKS-em. A te już w najbliższą niedzielę. Gospodarzem rzeszowianki. Początek gry – godzina 13.

Pałac Młodzieży Tarnów – SPZ WJM Krasne/Błażowa 95:67 (24:6, 28:24, 25:14, 18:23)

SPZ WJM: Słaby 12, Kawa 0, Łabuńska 7, Babieczko 19, U. Wilk 0 oraz Oberc 3, Owoc 18, Kiszka 2, Przybylska 4, S. Wilk 1, Bazak 0, Urbanik 1. Trener Wiesław Syzdek.