Srebrny Łańcut

gb
Siatkarki MKS-u Łańcut wywalczyły srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Prowadzone przez Bogdana Dudka kadetki przegrały w finale turnieju w Sulechowie z ŁKS-em Łódź. Kadeci GKPS-u Gorlice zajęli szóste miejsce w zawodach finałowych w Gubinie.

- Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale srebro to przecież wielki sukces - cieszył się trener Dudek. - O podziale medali zadecydował przebieg naszego półfinałowego meczu z Gwardią Wrocław. Kosztował on obie drużyny mnóstwo sił i w spotkaniach o pierwsze i trzecie miejsce nie dały rady rywalom. Ale i tak wygraliśmy jedynego seta, jakiego ŁKS stracił w turnieju.
W grupie MKS wygrał dwa pierwsze mecze i, grając na luzie, uległ Sparcie Złotów 0:3. - To była taktyczna porażka. Dałem odpocząć zawodniczkom z podstawowej szóstki, a wystąpiły młodziczki, które szykują się do finału mistrzostw Polski w swojej kategorii. Mecz z Gwardią pokazał, że ta decyzja była słuszna. Zespół zagrał w nim doskonale - tłumaczył Dudek.

Zabrakło zdrowia

Zadowolony z szóstego miejsca podopiecznych był Krzysztof Kozłowski, trener GKPS-u Gorlice. - Największe znaczenie miał nasz inauguracyjny mecz, przeciw łódzkiej Wifamie. Przegraliśmy go 2:3, choć przy stanie 2:1 prowadziliśmy w czwartej partii trzema punktami - żałował gorlicki szkoleniowiec. - Z kolei w spotkaniu o piąte miejsce, z Będzinem, zwyczajnie zabrakło zdrowia. Potwierdziło się, że nie da się grać przez pięć dni dobrze bez przygotowań, a ja zebrałem drużynę niedługo przed wyjazdem do Gubina.
Reprezentanci wymienionych klubów otrzymali wyróżnienia indywidualne. Anna Podolec została uznana za najlepszą atakującą turnieju, a Michał Kozłowski - za najlepszego rozgrywającego. Tytuły najlepszych w swych drużynach otrzymali Paulina Kuźniar i Grzegorz Wasilewski.

Dziewczęta

MKS Łańcut:

Anna Podolec, Paulina Kuźniar, Jolanta Trojnar, Renata Węgrzyn i Iwona Wrzosowska (obie wypożyczone z Zelmeru Rzeszów), Agata Wilk (wypożyczona ze Stali Mielec), Sylwia Dobosz (libero), Klaudia Szubart, Katarzyna Wrona, Iwona Głowińska, Ewa Bem, Małgorzata Deręgowska.

Grupa A: ŁKS Łódź - Gwardia-Impel Wrocław 3:0, UKS Zryw-Volley Iława - Wisła Kraków 3:0, Gwardia - Zryw 3:0, ŁKS - Wisła 3:0, Gwardia - Wisła 3:1, ŁKS - Zryw 3:0; grupa B: MKS Łańcut - UKS Trefl Gdynia 3:0, Sparta Złotów - MKS Wodzisław Śląski 3:2, Łańcut - Wodzisław 3:0, Trefl - Sparta 3:2, Wodzisław - Trefl 3:0, Łańcut - Sparta 0:3. Półfinały: ŁKS - Sparta 3:0, Łańcut - Gwardia 3:0; Zryw - Trefl 3:1, Wodzisław - Wisła 3:2. O 7. miejsce: Trefl - Wisła 3:1; o 5. miejsce: Wodzisław - Zryw 3:1; o 3. miejsce: Sparta - Gwardia 3:0; o 1. miejsce: Łańcut - ŁKS 1:3.

Chłopcy

GKPS Gorlice:

Michał Kozłowski, Grzegorz Wasilewski, Borys Maślej, Kamil Sekuła (wypożyczony z Dunajca Nowy Sącz), Andrzej Skórski (wypożyczony z Tarnovii), Bartosz Sufa (wypożyczony z Hejnału Kęty), Rafał Brach (libero), Bartłomiej Sygnarski, Wiktor Muszyński, Paweł Zięcina, Mateusz Siarkowicz.

Grupa A: Maraton Świnoujście - MOS Interpromex Będzin 3:0, AZS Norwid Częstochowa - MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:0, Częstochowa - Będzin 3:1, Maraton - Kędzierzyn 3:1, Będzin - Kędzierzyn 3:0, Maraton - Częstochowa 3:2; grupa B: GKPS Gorlice - Wifama Łódź 2:3, AZS UWM Olsztyn - MKS MOS Wola Warszawa 3:2, GKPS - Olsztyn 0:3, Wifama - Wola 3:2, GKPS - Wola 3:2, Wifama - Olsztyn 3:2. Półfinały: Olsztyn - Maraton 3:1, Częstochowa - Wifama 3:0; Będzin - Wola 3:1, GKPS - Kędzierzyn 3:0. O 7. miejsce: Wola - Kędzierzyn 3:0; o 5. miejsce: GKPS - Będzin 1:3; o 3. miejsce: Maraton - Wifama 3:2; o 1. miejsce: Częstochowa - Olsztyn 3:0.