Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Srebrny medal Piotra Jareckiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Bogdan Hućko
Piotr Jarecki na trasie biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym podczas mistrzostw Polski seniorów w Zakopanem Polski Związek Narciarski / Facebook
Piotr Jarecki z KS Speed Jasło, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, zdobył dzisiaj (14 lutego) srebrny medal w kategorii juniorów w biegu narciarskim stylem dowolnym na 10 kilometrów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na Polanie Jakuszyckiej.

Dzisiaj rozpoczęła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Dolny Śląsk 2022 w sportach zimowych. Biegacze narciarscy rywalizować będą w Jakuszycach do 19 lutego. Pierwszą konkurencją OOM były biegi indywidualne ze startem interwałowym stylem dowolnym. Juniorki i juniorki młodsze rywalizowały na dystansie 5 kilometrów, juniorzy młodsi na 7,5 km, a juniorzy na trasie liczącej 10 kilometrów.

Pochodzący z Błażkowej Piotr Jarecki zdobył srebrny medal w biegu na 10 kilometrów, osiągając czas 27:09,4 min. Przegrał mistrzostwo Polski z Robertem Bugarą (UKS Regle Kościelisko), który pokonał dystans w czasie 26:59,9 min. i wyprzedził trzeciego na mecie Łukasza Gazurka (NKS Trójwieś Beskidzka SMS Szczyrk) - 27:38,1. Kolejne miejsca zajęli: 4. Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce), 5. Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko), 6. Bartosz Cielniak (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski).

Był to jedyny start Piotra Jareckiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk 2022, bowiem 17 lutego wylatuje z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata juniorów do Norwegii. Niefortunnie nałożyły się terminy, a wiadomo, że ranga mistrzostw świata jest ważniejsza.

- Jest trochę niedosyt, ale bardzo się cieszę ze srebrnego medalu. Wiedziałem, że będzie ciężko, bo w tej kategorii jest duża konkurencja

- powiedział nam po biegu w Jakuszycach Piotr Jarecki, który nadal reprezentuje KS Speed Jasło.

- To jedna z najtrudniejszych tras, było się gdzie zmęczyć. Warunki były bardzo dobre, zmrożony śnieg, wiał tylko lekki wiatr, ale zbytnio nie przeszkadzał

- dodał 18-letni zawodnik.

Trasę miał okazję poznać, bo od początku lutego przebywał na zgrupowaniu w Jakuszycach.

Z Robertem Bugarą przegrał niewiele. Obaj w tym sezonie już mieli okazję rywalizować na różnych zawodach. Raz wygrywał Piotr Jarecki, raz zawodnik UKS Regle Kościelisko, który w biegu decydującym o mistrzostwie Polski okazał się lepszy.

W mistrzostwach świata juniorów w Norwegii wystartuje jako reprezentant Polski w biegu na 30 kilometrów stylem dowolnym, w sztafecie 4 x 5 km klasykiem i w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym.

- Dobrze czuję się na długich dystansach

- zaznacza Piotr Jarecki.

Utalentowany biegacz narciarski szuka sponsora. W zamian za reklamę na czapce. Przypomnijmy, że 18-latek w tegorocznych mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w styczniu w Zakopanem, zajął wysokie 6. miejsce w biegu na 15 km stylem klasycznym i był 9. w sprincie stylem dowolnym na dystansie 1,7 km. Warto zainwestować w talent i pomóc zawodnikowi, który jest na dobrej drodze do zrobienia kariery.