Srebro i brąz dla reprezentantów Polski

Łukasz Solski
W rundzie zasadniczej międzynarodowych otwartych mistrzostw Polski w Arłamowie wzięło udział piętnastu Polaków KAROLINA SZCZEBLEWSKA
Adam Cwalina i Przemysław Wacha zdobyli srebrny medal gry podwójnej międzynarodowych otwartych mistrzostw Polski w Arłamowie.

Miłosz Bochat i Paweł Pietryja zajęli ex aequo trzecie miejsce z Japończykami. W rundzie zasadniczej turnieju wzięło udział w sumie piętnastu Polaków. Jeden mixt, cztery deble męskie, cztery single męskie oraz jeden singiel kobiet. Do ćwierćfinału awansowały trzy pary deblowe, duch walki to za mało...

W bratobójczym starciu Miłosz Bochat i Paweł Pietryja pokonali Łukasza Morena i Wojciecha Szkudlarczyka 2:0 (21:13, 21:17). Mecz Adama Cwaliny i Przemysława Wachy skończył się zwycięstwem z parą rosyjską Nikita Khakimov - Vasily Kuznetsov 2:0 (21:13, 21:19). Niespodzianka turnieju deblowego (Bochat - Pietryja) zmierzyła się w walce o finał z parą Japończyków Kento Kazuno i Kazushi Yamada; Polacy przegrali 0:2 (19:21, 10:21). Japończyków okiełznali natomiast Cwalina i Wach, którzy pokonali parę Takuto Inoue - Yuki Kaneko 2:0 (21:19, 21:15) i musieli po raz trzeci przygotować się do obrony tytułu mistrzowskiego.

Ostatni mecz nasi rozegrali z pogromcami pary Bochat - Pietryja. Wyścig po złoto trwał 27 minut. W pierwszym secie prowadzili Polacy, jednak nie utrzymali przewagi i ulegli rywalom 19:21. W drugim secie tylko na początku górowali Polacy. Ostatecznie polegli 12:21.