Środowe mecze klasy A na Podkarpaciu. Sprawdź wyniki i strzelców

red
Przemyslaw Swiderski
Za nami środowe mecze w klasie A na Podkarpaciu. Sprawdźcie wyniki!

Klasa A Dębica 1

Paszczyniak Paszczyna lepszy od lidera. Goście wygrali po strzałach Ortyla i Kucharskiego.
Strażak Lubzina zdecydowanie mocniejszy od Plonu Klęczany. Aż 7 bramek mogli zobaczyć kibice w starciu Huraganu Przedbórz z LZS Mała.

WYNIKI: Strzelec Frysztak - Paszczyniak Paszczyna 1:2 (0:1) P. Wnęk - Ortyl, Kucharski;

Huragan Przedbórz - LZS Mała 3:4 (2:2) Kiwak dwie, D. Marek - Papiernik 30, samobój 37, Raś 77, B. Smoczyński 90;

Strażak Lubzina - Plon Klęczany 3:0 (2:0) K. Wanat 31, Gawron 45, Patryk Więckowicz 75;

Mecze: Sokół Krzywa - Pogórze Wielopole Skrzyńskie, Inter Gnojnica - LKS Łopuchowa, Gród Będziemyśl - Olimpia Nockowa odbędą się 5 maja. Kawęczyn pauzuje.

Klasa A Dębica 2

Straszęcin - Brzeźnica 3:0 (1:0)

Bramki: Kutrzuba, Ferenc, Kluk.

Straszęcin: Kurdziel, Bogdan, Poproch, Grych, Kluk, Kutrzuba, Buczyński, Gąsior, Zassowski, Panek, Depowski.

Brzeźnica: Drąg, Pasiecznik, Strzałka, Kosiński, Gawęda, Konsur (80 W. Gaweł), Mikulski, Liszcz, K. Jaskot, J. Gaweł (70 Kania), J. Jezuit (70 Sikora).

Pustków - Dragon Korzeniów 3:0 (vo).

Mecze: Team Przecław - Łęki Górne, Czarnovia Czarna - Orły Borowa, Dulcza Wielka - Nagoszyn, Zasów Mokre - Stasiówka, Wisłoka II Dębica - Żyraków odbędą się 4 i 5 maja.

Klasa A Przeworsk

Awansem: Alabaster Łopuszka Wielka - Gorliczanka Gorliczyna 2:2 (0:1) Wiącek 59, 69 - Ostrzywilk 22, 48.

Klasa A Lubaczów

Awansem: Czerwoni Cewków - Błękitni Futory 0:3 D. Dobosz trzy.

Klasa A Przemyśl

Awansem z 15-16 czerwca Artmax Pikulice - Wiar Huwniki 0:7 (0:3) Brajczewski 8, Kielar 39, 40, K. Podbilski 57, Stadnik 69, Ł. Gierczak 74-karny, Mościszko 89.

Klasa A Rzeszów 1

Aramix wygrał z Plantatorem i wrócił na fotel lidera. Mecz Startu z Grunwaldem miał dwie różne odsłony: w pierwszej dominowali goście, po przerwie role się odwróciły. Piłkarz Iskry, Tomasz Pietrasiewicz, w pojedynku z Czarnymi egzekwował trzy rzuty karne - wykorzystał dwa. Pierwsze w tej rundzie punkty zainkasowała Przybyszówka - nadspodziewanie łatwo pokonała Jasionkę. Z kolei Piast odniósł bezproblemowe zwycięstwo nad Hermanem, którego sytuacja w tabeli jest już bardzo trudna.

WYNIKI: Aramix Niebylec - Plantator Nienadówka 1:0 (0:0) Róg 65;

Start Rzeszowianka Borek Stary - Grunwald Budziwój Rzeszów 2:2 (0:2) Mitka 51, Ciupak 88-karny - Korbecki, Grzegorzek;

Iskra Zgłobień - Czarni Czudec 3:3 (2:3) Pietrasiewicz 32-karny, 84-karny, Żabiński 40 - Górecki 7, Kuter 22, Szypuła 36;

[b]Piast Nowa Wieś - Herman Hermanowa 6:0 (4:0) [/b]Wiśniewski 3, 17, Bytnar 13, 44, Worek 53, Oliwa 85-karny;

Zimowit Rzeszów - Victoria Budy Głogowskie 1:1 (1:1) Haligowski 15-karny - Dragan 30;

Przybyszówka Rzeszów - LKS Jasionka 6:1 (3:0) Wojtanowski 6, 28, Ważny 8, Bać 51, Sokal 67, Skowronek 78 - Wnęk 55.

Pauzowała Crasnovia Krasne.

Klasa A Krosno 1

WYNIKI: Sanovia Lesko – Cosmos Nowotaniec 3:6 (3:3) Biesiada 13, 25, P. Rajchel 22 – Datkowski 1, 85, Kedra 11, P. Lenio 28, Laskowski 79, Spaliński 87-karny;

Orzeł Bażanówka – Juventus Poraż 4:0 (0:0) Wilczyński 60, 70, Pańko 75, Romerowicz 85;

Bukowianka Bukowsko – Szarotka Nowosielce 1:4 (0:1) Rzyman 50 – G. Rakoczy 18, Kielar 58, 65, B. Gołda 88;

LKS Pisarowce – Lotniarz Bezmiechowa 1:1 (0:1) P. Zgłobicki 50 – M. Otta 37;

Remix Niebieszczany – Victoria Pakoszówka 1:2;

LKS Zarszyn – Górnik Grabownica 3:0 (1:0) P. Żyłka 5, M. Pielech 70, R. Gajda 85;

Szarotka Uherce – Sanbud Długie 2:3 (0:0) dla gospodarzy: D. Dobrowolski, Ł. Dobrowolski.

Klasa A Krosno 2

Piękną bramką dla Wisłoka w doliczonym czasie gry popisał się Kamil Pelczar, mimo to jego drużyna musiała uznać wyższość gości z Wesołej. Płomień prowadził do przerwy w Haczowie 1:0, by ostatecznie ulec gospodarzom 1:2. Po dość wyrównanej I połowie w Posadzie Górnej, Beskid pewnie pokonał Kombornię, a trzema celnymi strzałami w tym meczu popisał się Tomasz Kasperkowicz.

WYNIKI: Wisłok Krościenko Wyżne – LKS Wesoła 1:2 (0:0) Pelczar 90+2 - Barć 47, Pilecki 59;

Burza Rogi – Karpaty Klimkówka 2:7 (1:6) Kucharski 26-karny, Sierpiński 75 – R. Pacholczyk dwie, Penar dwie, Gryzowski, A. Pacholczyk, R. Puchalik;

LKS Haczovia Haczów – Płomień Zmiennica 2:1 (0:1) Gharib 60, Roterman 86 –Płonka 40;

LKS Lubatówka - Iskra Iskrzynia 3:2 (2:1) Dołęgowski, Socha, Parylak – Haręzga, Rogoż;

Brzozovia Brzozów - Cisy Jabłonica Polska 2:0;

Beskid Posada Górna – LKS Dwór Kombornia 6:2 (2:1) Kasperkowicz trzy, Wilk, Świder, Niemczyk – samobójcza, Szmyd;

LKS Izdebki - Grabovianka Grabówka 1:1 (1:1) Ogrodnik - Sokołowicz.

Klasa A Krosno 3

Liderująca Czeluśnica nie pozostawiła złudzeń Nafcie Chorkówka, zapewniając sobie zwycięstwo już po pierwszej połowie. Szymon Sabik potrzebował zaledwie dziewięciu minut, żeby skompletować hat-tricka. Zawodnicy Łężyn, a konkretnie Michał Stachaczyński rządzili w Łubnie Szlacheckim i pewnie zdobyli komplet punktów. W dole tabeli ważną wygraną odniósł Orzeł Bieździedza, choć do 64. minuty przegrywał.

WYNIKI: Orzeł Faliszówka – Orzeł Bieździedza 2:3 (1:1) Sajdak 41-karny, M.Majkut 55 – Rachowicz 24, Czajka 64, Kowalski 69;

Huragan Zarzecze – Sparta Osobnica 3:0 (1:0) Foryś 23, Martowicz 72-karny, B.Pierzowicz 76;

Nafta Chorkówka – LKS Czeluśnica 0:4 (0:4) Sabik 18, 23, 27, Majka 40;

Zorza Łęki Dukielskie – Sobniów Jasło 4:1 (1:0) Aszlar 61, Lichtarski 22, Poręba 85, 88 – B.Klich 77;

Tajfun Łubno Szlacheckie – Gaudium Łężyny 2:4 (0:4) B.Baran 60, P.Piskorz 71 – Stachaczyński 5, 16, 33, Buczyński 40;

Zamczysko Mrukowa – Tęcza Zręcin 6:0 (1:0) samobójcza 30, P.Stachurski 55, 57, Twardzik 62, 68, K.Kmiecik 76;

Orzeł Lubla – LKS Skołyszyn 1:0 (0:0) Hendzel 78.

wkrótce

Klasa A Rzeszów 2

Stal i Wisłok wygrały swoje mecze, co przy remisie w starciu Woli Dalszej z Dynovią oznacza, że ich przewaga nad resztą stawki już zdecydowanie urosła. W dole tabeli po bardzo cenne trzy punkty sięgnęła Szarotka, która wygrała na wyjeździe ze Startem.

WYNIKI: Czarni Kraczkowa – SPEC Stal Łańcut 1:5 (0:3) R. Różański 83 - Szymański 13, 15, 44, 80, Drob 90;

KS Dąbrówki – Wisłok Stal-Rol Czarna 0:5 (0:1) Staroń 6, Zygarlicki 49, Kojder 57, Krupa 79, samobójcza 81;

Styrobud Trzeboś – Iskra Jawornik Polski 0:0;

Wola Dalsza – Dynovia Dynów 1:1 (1:1) Pożyczek 18 – Pudysz 41;

Leśna Wólka Podleśna – Jawor Krzemienica 0:0;

Tatyna Dylągówka – Grodziszczanka Grodzisko Dolne 6:2 (2:1) dla Tatyny: A. Kłoda trzy, Bukała dwie, Wała;

Start Brzóza Stadnicka – Szarotka Rogóżno 2:3 (2:0) M. Piekło 38, K. Leja 44-karny - B. Skupień dwie, M. Słysz.

Klasa A Rzeszów 3

Wydaje się, że w mieleckiej A klasie wszystko powoli staje się jasne. Piłkarskie Nadzieje mają już 16 punktów przewagi nad trzecimi w tabeli Czarnymi Trześń i jest to przewaga, którą nie da się już roztrwonić. Do klasy okręgowej awansują dwie drużyny. Na drugim miejscu znajduje się Smoczanka Mielec, która ma 12 punktów przewagi nad Czarnymi i 4 punkty straty do Piłkarskich Nadziei.
- Od początku tej rundy powtarzam, że nie patrzymy w tabelę. Liczy się tylko najbliższy rywal, najbliższy mecz – mówi Jacek Cyganowski, trener drużyny Piłkarskich Nadziei.

- Nasza przewaga rzeczywiście jest znaczna, ale w ogóle o tym nie myślimy. Już w najbliższą sobotę gramy kolejny bardzo ważny mecz – dodaje.

Jeśli Piłkarskie Nadzieje wygrają w sobotę z LKS-em Hucina, a dzień później Czarni zgubią punkty, to t pierwsza drużyna będzie mogła już świętować awans.

WYNIKI: Piłkarskie Nadzieje Mielec – Złotniczanka Złotniki 6:1 (3:1) Gilar 17, 61 Jemioło 32, Harchut 45, Kovtok 70, Lubacz 77 – Bartosiak 39;

LKS Podleszany – Start Wola Mielecka 3:1 (0:0) G. Węglarz 55, 71, Wilk 82 – Rec 76;

Tempo Cmolas – Barka Breń Osuchowski 7:1 (3:1) P. Wilk trzy, Kwasnik dwie, Serafin, Dziuba – Lasota 44;

Czarni Trześń – Dromader Chrząstów 1:1 (0:0) Szymański 61 – Dąbrowski 73;

Zacisze Trześń – LKS Hucina 1:2;

Smoczanka Mielec – Ostrovia Ostrowy Baranowskie 2:1 (0:1) Skrzypek 60 Krzystyniak 74 - Szalony 33.

Mecz LKS Babicha - Atut Podborze został przełożony.

Klasa A Stalowa Wola 1

Po efektownym zwycięstwie nad wiceliderem - przewaga Stalów wzrosła do siedemnastu punktów! To imponujący wyczyn Transdźwigu, tym bardziej, że do końca rundy - liderowi pozostało jeszcze osiem spotkań. Sto czternaście zdobytych bramek też musi budzić respekt!

- Rywale walczyli, ale to my strzelaliśmy bramki. Już trochę rotujemy składem, żeby wszyscy pograli – podsumował zwycięstwo Transdźwigu – Stanisław Wdowiak – prezes klubu.

Łukasz Mączka z NZS-u w 60 minucie otrzymał czerwoną kartkę w konsekwencji drugiej żółtej (obydwie za dyskusje).
W derbowym pojedynku San okazał się lepszy od Unii.

W derbach gminy Baranów Sandomierski po bramkach z rzutów wolnych – Strzelec oraz Kolejarz podzieliły się punktami.
W 80 minucie za faul - czerwoną kartką ukarany został Łukasz Burdzel z Lasowiaka. Marek Głód z LZS-u Krzątka w 80 minucie obronił rzut karny. OKS Wielowieś kończył w dziewiątkę z powodu kontuzji i braku możliwości przeprowadzenia zmian.

Ekstremalnie ciężka walka o utrzymanie w A-klasie czeka drużyny z Serbinowa, Kępia Zaleszańskiego oraz Wrzaw.

WYNIKI: OKS Mokrzyszów - NZS Kępie Zaleszańskie 3:1 (1:1) A. Leptacz 15, Szwed 65, Sobieraj 80 - D. Kotwica 4;

OKS Wielowieś - LZS Krzątka 2:4 (0:2) D. Stachowicz 66, B. Jadaś 71 - Szypuła 9, 51, Wołosz 38, R. Kopeć 55;

Sanna Zaklików - KS Lasowiak Wola Baranowska 1:0 (1:0) A. Kozłowski 13;

Strzelec Dąbrowica - Kolejarz Knapy 1:1 (1:0) Hałka 10-rzut wolny - F. Dul 67-rzut wolny;

TS Transdźwig Stale - Jeziorak Chwałowice 6:0 (0:1) K. Jeczeń 23, 65, Kabata 68, 78-karny, R. Rzepiela 74, 88;

UKS Wspólnota Serbinów - KS Czarni Lipa 2:6 (1:2) samobójcza 5, Farjan 70 - Konrad Chamera 15, 20, 79, K. Siembida 65, 74, samobójcza 47;

Unia Skowierzyn - San Wrzawy 0:1 (0:1) Lasota 45;

pauzował KS Żupawa.

Klasa A Stalowa Wola 2

Wólka Tanewska rozbiła Kuryłówkę 8:1. S. Pieróg zapisał na swoim koncie dwa trafienia. Bramkę honorową dla gości zdobył Sierżęga. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Huciska z Podlesianką. Zarzecze ograło Stare Miasto 5:1. Początek meczu na pewno nie zwiastował takiego scenariusza, bowiem pierwsza bramka padła dla Staromieszczanki już w 2 minucie (P. Ćwikła). Lider tabeli - Francesco Jelna - wrócił na właściwe tory i zaliczył kolejny udany występ. Tym razem pokonał Victorię Giedlarowa.

Bramki padły po strzałach Krzemińskiego i Leśki. Emocji nie brakowało w meczu: Łęg Stany - Podwolina. Skuteczniejsi byli jednak gospodarze i to oni zapisali na swoim koncie cenne 3 punkty.

WYNIKI: Staromieszczanka Stare Miasto - Zarzecze 1:5 P. Ćwikła 2 - Szypra trzy, Maczuga, Wójcik;

Sokół Hucisko - Podlesianka Podlesie 0:0 (0:0);

Azalia Brzóza Królewska - Wierzawice 3:1 (3:0) Wawrzaszek 12, 28, Iwanicki 44-karny - P. Fimiarz 61;

Tanew Wólka Tanewska - Złotsan Kuryłówka 8:1 (4:0) Kokoszka, S. Pieróg dwie, D. Kokoszka, M. Skrzypek, D. Szempruch, F. Martyna, P. Góreczny - M. Sierżęga;

Łęg Stany - Podwolina 4:2 (2:1) P. Kozioł, P. Buczek, J. Kozioł, D. Ryś - Lichy 28, Łątka 78;

Sarzyna - Rzeczyca Długa 0:3 (0:1) K. Markut 25, K. Tabaka 60, samobój 88;

Victoria Giedlarowa - Francesco Jelna 0:2 (0:0) K. Krzemiński 60, M. Leśko 89;

Jarocin - Łowisko 1:2 (0:2) dla gości: Olko 35, Delekta 40.