Środowe mecze klasy B na Podkarpaciu. Zobacz wyniki, sprawdź strzelców. KS Godowa sprawił dużą niespodziankę

redZaktualizowano
Adam Wojnar/Polska Press
W rzeszowskiej grupie 2 niespodziewanie KS Godowa pokonał Diament Pstrągowa.

Klasa B Krosno

Grupa 1

Osława Zagórz do przerwy prowadziła na wyjeździe z Lostnikiem Ustjanowa trzema bramkamki. Gospodarze po zmianie stron ruszyli do odrabiania stron, jednak ta sztuka im się nie udała. Aż siedem goli padło w Polańczyku.

WYNIKI:

Lotnik Ustjanowa – Osława Zagórz 2:3 (0:3) P. Tkacz dwie (jedna z karnego) – Ł. Wróbel dwie, Kowalski; Gabry Łukowe – Orzeł Górzanka 2:3 (1:2) B. Kusiak, D. Jaworski - P. Paszko, P. Podstawski, W. Dudyk; LKS Olszanica – Tyrawa Wołoska 5:1 (3:0) Orłowski dwie, Prajzner, P. Nowak, Józefiak – F. Jurcaba; Zalew Myczkowce – Otryt Lutowiska 1:3 (1:1) Mateusz Pasierbowicz 15 – T. Pawlak trzy; Nelson Polańczyk – LKS Czaszyn 5:2 (2:0) T. Fedorowiat 20, 65, Dziekan 22, 75 dwie, Myk 56 – K. Wyczesany 48, Dwernicki 54; Pionier Średnia Wieś – Bieszczady Jankowce 0:3 wo.

Grupa 2

Niezwykle emocjonująca końcówka w spotkaniu Iskry z Górnikiem. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry goście doprowadzili do wyrównania, jednak gospodarze nie dali za wygraną i w doliczonym czasie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dziesięć bramek padło w Pielni, gdzie miejscowi pokonali przeciwników z Czerteża 9:1. Orzeł w Głębokiem prowadził już od 1 minuty, by ostatecznie wygrać 4:1.

WYNIKI:

LKS Płowce/Stróże Małe – Pogórze Srogów Górny 2:0 (1:0) Krzywiński 5, Boutsikaris 70, Iskra Wróblik Szlachecki – Górnik Strachocina 3:2 (1:1) Wąchała 43, Owoc 65, Wywrót 90+2 – Barski 35-wolny, Szałankiewicz 90-wolny; Orion Pielnia – LUKS Czerteż 9:1 (7:0) R. Siwik trzy, D. Siwik, Wanielista, Woźny, D. Sabat dwie, M. Michalak - Dadaś; LKS Odrzechowa – Florian Rymanów Zdrój 4:1 (3:1) Ogrodnik 14, Winiarz 33, Wajda 40, Kuzian 65 - Wydrzyński 30; LKS Głębokie – LKS Orzeł Milcza 1:4 (0:3) Walus 80 – Kuzianik 1, Józefczyk 5, Przybylski 30, Stapiński 50.

Grupa 3

Mecz na szczycie tabeli dla Golcowej. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka (w 2 minucie). W drugiej było o wiele ciekawiej. Sędzia podyktował karnego dla gospodarzy i zrobiło się remisowo, a chwilę potem, po strzale Luteckiego, to Trześniów wyszedł na prowadzenie. Golcowa walczyła jednak zacięcie - wyrównał Bieda, a 11 minut przed końcem podstawowego czasu gry strzelił Szwed. Trześniów traci teraz do lidera 14 punktów.

Górki ograły Jaćmierz 6:0. Walki nie brakowało w meczu Zrywu z Jasionowem. Dwa trafienia zaliczył Podlipski.

WYNIKI:

Trześniów - Golcowa 2:3 (0:1)
Szymański 49-karny, Lutecki 73 - K. Dobosz 2, K. Bieda 77, P. Szwed 79; Sokół Domaradz - Orły Jabłonka 3:3 (3:2) M. Filipkowski 10, R. Hus 25, K. Domaradzki 40 - K. Piegdoń, K. Marynowski, T. Świetlicki; Victoria Niebocko - Hłudno 1:2 (1:0) D. Chodór 16 - G. Kiełbasa 84, Kurzydło 88; Górki - Jaćmierz 6:0 (4:0) M. Reczek, P. Florek, Ł. Komski, Ł. Wójcik-karny, G. Wojtowicz, A. Florek-karny; Zryw Dydnia - Jasionów 3:4 (1:3) dla gości: P. Podlipski dwie, samobój, P. Żuchowski; Wzdów pauzował.

Grupa 4

WYNIKI:

Orzeł Pustyny – Błękitni Jasienica Rosielna 0:2 (0:0) B. Tomoń 60-karny, Z. Misky 75; Jasiołka Jaśliska – Nafciarz Bóbrka 1:1; LKS Głowienka – Rotar Węglówka 1:1 (0:1) Kucza 90+1 – Żukowski 13; Huragan Jasionka – Piastovia Miejsce Piastowe 4:1 (2:0) dla gospodarzy: J. Kotłowski 3, 28, 90, W. Kotłowski 63; Beskid Równe – Guzikówka Krosno 0:3 walkower, LKS Lubatowa pauzował.

Grupa 5

Zawodnicy GKSu Team Szebnie zawiedli w starciu z Rędzinianką Wojaszówka, a kibice nie obejrzeli żadnej bramki. Moderówka nie miała problemów z pokonaniem Szczepańcowej, a bohaterem meczu okazał się Jarosław Gałuszka, zdobywca dwóch goli. Zgodne z planem zwycięstwo dopisała do swojego konta Victoria Kobylany, odprawiając z kwitkiem gości z Żeglec.

WYNIKI:

GKS Team Szebnie – Rędzinianka Wojaszówka 0:0; LKS Moderówka – KS Szczepańcowa 3:0 (0:0) Gałuszka 55, 74, Zygmunt 58; LKS Łęki Strzyżowskie – Nurt Potok 1:2 (1:1) dla gości: A.Karamon 35, 68; Victoria Kobylany – Błękitni Żeglce 3:0 (2:0) Świątek 22, S.Szydło 30, R.Wierdak 54; Jasiołka Świerzowa – Chlebianka Chlebna 8:1 (2:1) M.Zając 3, 50, Zuzak 17, 48, 61, 64, Michalski 58, Krześniak 78 - Sanocki 28. Pauzował LKS Brzezówka.

Grupa 6

Kolejka przyniosła multum zdobyczy bramkowych, nie brakowało pogromów, a gospodarze zgodnie wygrali swoje pojedynki. Najwięcej nastrzelali zawodnicy Osieka Jasielskiego i Standartu Święcany, którzy wspólnie wpakowali tuzin goli przeciwnikom.

LKS Warzyce rozbił Wisłokę Nowy Żmigród i notuje całkiem przyzwoity start rundy wiosennej. Liderująca Wisłoka Błażkowa nie dała szans gościom z Hankówki i pewnie zainkasowała komplet oczek.

WYNIKI:

Wisłoka Błażkowa – Jasiołka Hankówka/Brzyszczki 3:0 (0:0) Kobos 55, Pacana 74, R.Nowak 80; Wisłoka Niegłowice – Dragon Nowy Glinik 2:0 (1:0) T.Nawracaj 30, Musiał 72; LKS Osiek Jasielski – Zorza Łubienko 6:1 (5:0) Jasionowicz dwie, Kiełbasa dwie, Urban, Szetlak – Munia; Dębowczanka Dębowiec – Liwocz Brzyska 4:2 (2:1) Wojtaszek 31, Bajorek 37, 76, Kluk 61 – K.Kobak 41, Witusik 80; LKS Warzyce – Wisłoka Nowy Żmigród 5:0 (4:0) Falger 7, Czyżowicz 11, Pankiewicz 30, 55, Buba 38; Standart Święcany – Nowy Dwór Makowiska 6:0 (2:0) Kamiński 16, 71, Zając 32, Ryba 49, R.Kosiba 53, J.Kosiba 84.

Klasa B Rzeszów

Grupa 1

- Zagraliśmy zespołowo, przy tym zmarnowaliśmy kilka znakomitych sytuacji, walczymy o awans – podsumował zwycięstwo Trzcianki – Dawid Homa – trener drużyny.

Dorian Kuźmiak z Rudnej Wielkiej w drugiej połowie przestrzelił karnego. Rudnianka oprócz jedenastki zmarnowała jeszcze kilka dogodnych okazji podbramkowych.

Po raz pierwszy wiosną zwyciężyli piłkarze Stobiernej/Krzywe.

WYNIKI:

ŁKS Łukawiec - Rudzik Rudna Mała 4:1 (2:0) Rączka 28, 63, Katiuk 41, Zdeb 72 - Kościow 59; Dąb Dąbrowa - Orzeł Wysoka Głogowska 0:6 (0:2) K. Kaczorowski 40, 72, 88, Kozak 30, Zieliński 65-karny, P. Nowak 80; Junak Rzeszów - Trzcianka Trzcianka 0:4 (0:2) Miłek 9, Dyba 42-karny, Przywara 80, Kozdęba 87; KS Biała - Staroniwa Rzeszów 0:2 (0:0) Lukaszczuk 49, Kopf 68; Mrowlanka Mrowla - RKS Rzeszów 1:4 (0:2) D. Zając 68 - Duda 86, 90+4, Fornal 2, Matelowski 39; Rudnianka Rudna Wielka - KP Zabajka 1:1 (1:1) Kuźmiak 30 - J. Buda 20; Stobierna/Krzywe - Świlczanka Świlcza 3:2 (1:1) Kruczek 15, Ożóg 47, Migut 68 - Furman 24, Depa 80.

Grupa 2

Sporą niespodziankę sprawiła Godowa ogrywając Diament Pstrągowa. Novi Nosówka nie mieli lekko w Szufnarowej, ale wywalczyli kolejne trzy punkty.

WYNIKI:

Orły Pstrągówka – Sokół Grodzisko 2:5 (2:1) Jedziniak 7, Petka 37 – Róg 10, 79, Durek 49, Paruch 60, Walczyk 86; Albatros Szufnarowa – Novi Nosówka 1:2 (1:5) Niewiarowski - Bieryt, Nycz, Patronik, Porada, Przybyło; Korona Dobrzechów – Start Lubenia 4:4 (3:1) Mazur dwie, Bożek, Pilch – Wajda, Bęben dwie, Rybka; KS Godowa – Diament Pstrągowa 3:1 (2:1) Gorczyca, Klimek, Opoń - Górka; Grunwald II Rzeszów – Grom Mogielnica 0:2 (0:2) Watsyak 7-karny, 14; Grunwald Połomia – Płomyk Lutoryż 1:1 (1:1) Legutko - Witek. Pauzował Huragan Kozłówek.

Grupa 4

Awansem: Astra Medynia Głogowska - Brzeg Białobrzegi 3:1 (2:0) A. Jurek 14, 16, 49 – M. Bosak 85. Zweryfikowane: Rzemieślnik Strażów - Głuchowianka Głuchów 3:0 (wo); Palkovia Palikówka - Unia Korniaktów 3:0 (wo).

Grupa 5

Wydaje się, że w grze o awans do A klasy zostały już tylko dwa zespoły: Pitmark Jaślany i Wisłoka Borowa. Pierwsi z dużą łatwością ograli w derbach Jutrzenkę Ławnica, zaś drudzy rozbili w bardzo ważnym meczu Wiśnię Trzciana. To właśnie drużyna z Trzciany i rezerwy Piłkarskich Nadziei były typowane jako te, które mogą namieszać w czołówce. Ta kolejka pokazała jednak, że będzie o to bardzo ciężko.

WYNIKI:

Rzędzian Rzędzianowice – Grunwald Padew Narodowa 4:5 (2:3) Jesionek, Kokoszka, Dziekan, Kamuda – Bik dwie, Stachula, Drożak, Popiołek; LKS Dębiaki – Piłkarskie Nadzieje II Mielec 4:3 (1:1) Uzar 17, 55, 69, 78 – Cisło 25 – karny, Dudek 70, Lubacz 83; Wisłoka Borowa – Wiśnia Trzciana 7:1; Pitmark Jaślany – Jutrzenka Ławnica 7:0 (4:0) P. Cebera cztery, Paterak dwie, Głaz; Sokół Malinie – Błysk Górki 0:2 (0:1) Głowacki 31, Hasek 67.

Grupa 6

Drużyna Orłów Ruda nie przestaje wygrywać. Tym razem wygrała z ŁKS-em Sprintem Żarówka, choć łatwo na pewno nie mieli. Do przerwy przegrywali 1:2, ale w drugiej połowie wrzucili wyższy bieg, strzelili trzy gole i mogli cieszyć się z kolejnego kompletu punktów. Bardzo ciekawie było również w meczu Piasta Wadowice Górne z ŁKS-em Wierzchowiny. Padło w nim sześć bramek, ale na koniec żadna z drużyn nie cieszyła się z wygranej. Padł bowiem remis.

WYNIKI:

Orły Ruda – LKS Żarówka 4:2 (1:2) Sypek 13, Cichoń 40 - Dolot 24, Brzycki 60, Ryczek 70, Grzech 79; Piast Wadowice Górne – LKS Wierzchowiny 3:3 (1:1) Midura 14, 56, Kopacz 71- Mroczek 29, Kos 66, Gwóźdź 82; Plon Kawęczyn – KS Zgórsko 5:1 (2:0) Kukułka 23, Brzostecki 41, Rzemiński 60, Kurek 66, 80- Kolisz 71. Mecz Skorpion Wylów – Iskra Łączki Brzeskie odbędzie się w piątek (3 maja). Pauza: Potok Dobrynin.

Klasa B Stalowa Wola

Grupa 2

W grupie 2 stalowowolskiej B klasy rozegrano dzisiaj tylko jedno zaległe spotkanie ( z 13. kolejki). Stalowa Wola ograła wysoko Majdan Zbydniowski. Tokarski ustrzelił hat-tricka, Paterek i Kacza zaliczyli po dwa celne trafienia.

ZALEGŁE: Stalowa Wola - Majdan Zbydniowski 9:2 (1:0) Tokarski 22, 86, 88, Rykowski 47, Paterek 62, 66, Kacza 65, 81, Proc 75 - P. Drzymała 49, J. Ogonowski 78

Grupa 3

Łukowa zremisowała z Łętownią 1:1, chociaż przez cały mecz prowadziła. Remis uratował Kruczkowski, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Grabniak Hucisko pokonał 4:2 Jodłę Przychojec. Lepsi okazali się goście, mimo że to gospodarze rozwiązali worek z golami (Kusy w 7 minucie). Dwoma trafieniami popisał się Patryk Partyka.

Do końca powalczyli też zawodnicy Orła Rudnik. Do przerwy przegrywali 0:1. Nie poddali się, odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Dziewiąta w tabeli Tarnogóra pokonała bez straty gola Harasiuki (4. miejsce w tabeli). Gole strzelili Misiak, Smoła i Horzempa.

WYNIKI:

Łukowa - Advit Łętownia 1:1 (1:0) K. Rajski 25 - Kruczkowski 90+2; Wólczanka Wólka Grodziska - Jutrzenka Kopki 3:1 (0:1) Nowak 65, Pytel 72, Leja 81 - Maczuga 21; Jodła Przychojec - Grabniak Hucisko 2:4 (1:2) D. Kusy 7, F. Sarzyński 80 - P. Partyka 20, 37, J. Partyka 70, P. Kotuła 76; Majdan Łętowski - Orzeł Rudnik 2:3 (1:0) D. Chowaniec 16, D. Urban 50 - K. Chapuła dwie, M. Szymonik; Polonia Przędzel - Orzeł Biedaczów 1:0 (1:0) Łukasz Kluk 25; Tanew Harasiuki - Kłyż Tarnogóra 0:3 (0:1) Misiak 20, Smoła 65, Horzempa 75; Azalia Wola Zarczycka pauzowała.