Środowe mecze Regionalnego Pucharu Polski i klas OAB: Siedem goli Kamila Matofija, fajny mecz w Malawie

Grzegorz Kostka
Waldemar Mazgaj
B-klasowy Zimowit Rzeszów (biało-czarne stroje) odbił się od 3-ligowej przeszkody, którą okazała się Wisłoka Dębica. Waldemar Mazgaj
W Regionalnym Pucharze Polski siedem bramek na boisku B-klasowego Zimowitu Rzeszów strzelił 21-letni Kamil Matofij z Wisłoki, a dębiczanie (3 liga) ograli niżej notowanego rywala 13:0. W piłkarską środę rozegrano też kilkanaście innych spotkań pucharowych i ligowych.

Spis treści

Na wspomniany we wstępie mecz na Park Arena Zalesie pofatygowało się kilkudziesięciu kibiców biało-zielonych, których ochraniały wzmocnione siły policji.

W 85. minucie meczu w Dębicy Łukasz Cyran z Igloopolu nie strzelił karnego, a Michał Gliwa (Stal II Mielec) obronił potem jeszcze dwa inne strzały w serii rzutów karnych. Pucharowe niespodzianki w karnych zanotowano w Niechobrzu i Mielcu.

W ligach OAB odrabiano zaległości; fajny mecz oglądali kibice w Malawie. Trzebownisko wygrało ze Startem, choć od 70. minuty grało w osłabieniu.

REGIONALNY PUCHAR POLSKI

PODOKRĘGI RZESZÓW/DĘBICA * 2 RUNDA:

Wisła Gliny Małe - Czarni Trześń 1:7 (0:1);
Jedność Niechobrz - Wisłok Wiśniowa 1:1 (0:1) k. 3:2;
Zimowit Rzeszów - Wisłoka Dębica 0:13 (0:7)
Matofij 13, 18, 37-karny, 44, 45, 57, 80, Palonek 30, Rębisz 40, Łanucha 68, 90, Palonek 84, Siedlik 86;
Smoczanka Mielec - Błękitni Ropczyce 1:1 k. 4:3;
Igloopol Dębica - Stal II Mielec 0:0, k. 2:4;
Sparta Chorzelów - Legion Pilzno 0:4 (0:0)
Szewczyk dwie, Barycza, Ł. Chmura.

PODOKRĘG STALOWA WOLA * 1/4 FINAŁU:

Pogoń Leżajsk - Sokół Kamień 0:0, k. 3:4;
Transdźwig Stale - Stal Nowa Dęba 3:4 (1:3)
dla gości: Wilk 30, 51, Serafin 40, Miśkowicz 49;
LZS Ździary - Olimpia Pysznica 2:2 (1:0) A Cichoń, P. Wojtas - Tofil, Golik; k. 5:3;
mecz Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg przełożony na 27.10.

LIGOWE ZALEGŁOŚCI

KLASA O DĘBICA:

Korona Majdan Król. - Wisłoka II Dębica 2:1.

KLASA O JAROSŁAW:

Huragan Gniewczyna - San Gorzyce 2:0 (1:0) Piątek, Trelka;
Płomień Morawsko - Czarni Pawłosiów 1:1 (0:0) Hulak 67 - Czyż 58.

KLASA O RZESZÓW:

Strumyk Malawa - Sawa Sonina 3:2 (1:0) Kierepka dwie, P. Nowak - Słonina dwie;

KLASA A JAROSŁAW:

Błękitni Pełkinie - Wisznia Nienowice 2:1 (1:1) dla gości: Metz.

KLASA A RZESZÓW 1:

Czarni Czudec - Start Lubenia 6:0 (1:0) Pałys dwie z karnych, Górecki, Wiącek, Piechowiak, samobójcza;
Trzebownisko - Start Borek Stary 4:2 (2:1) Janik 7, Chmiel 33, Bożejewicz 46, Poźniak 72 - Gwazdacz 21, Grzebyk 75.

KLASA A RZESZÓW 3:

Strażak Grochowe - Pitmark Jaślany 3:2.

KLASA B STALOWA WOLA 3:

Wólczanka Wólka Grodziska - San Wierzawice 2:3 (1:2) Lizak 38, Ćwikła 48 - Gęślak 15, Heliniak 42, Wiśniowski 90+2.