Stal II Stalowa Wola na remis ze Stalą z Sanok [RELACJA, ZDJĘCIA]

knowy
Krzysztof Nowaliński
Stal II Stalowa Wola zremisowała z Ekoballem Sanok 2:2 ponownie tracąc bramkę w końcówce spotkania.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy z wielkim animuszem raz po raz atakowali bramkę rywala. Już w 4 minucie wynik spotkania został otwarty, kiedy to piłkę po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Michała Mistrzyka trącił, myląc bramkarza Przemysław Stelmach. Chwile później nieznacznie pomylił się Tłuczek strzelając zza pola karnego tuz obok słupka. W 14 minucie goście strzelili bramkę, jednak sędzia gola nie uznał, gdyż zmierzającą do bramki piłkę po strzale Niemczyka przed linia dobił będący na pozycji spalonej Kuzio.

W 18 minucie gospodarze zadali kolejny cios i po indywidualnej akcji Maruta prowadzili już 2:0. Dwubramkowa strata nie załamała gości i w 24 minucie doskonalą asystę Szymona Słysza skutecznie na bramkę zamienił Mateusz Kuzio. Tuz przed przerwą Stal II powinna cieszyć się z kolejnej bramki, jednak po akcji Marut- Kuchyt ten ostatni mając przed sobą jedynie Krzanowskiego posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli gospodarze stwarzając sobie doskonałe sytuacje na podwyższenie rezultatu. W 46 minucie Zjawińskiego w ostatniej chwili powstrzymał jeden z obrońców, a w kolejnej akcji piłka po strzale Maruta trafiła w spojenie bramki. Kolejną okazję miał Zjawiński w w 66 minucie, lecz po rzucie rożnych jego strzał głową wyłapał bramkarz. W końcówce spotkania goście zwietrzyli swoją szansę na remis i to oni częściej zagrażali bramce Stali.

W 75 minucie minimalnie pomylił się Lusiusz a w 81 minucie z 5 metrów do pustej bramki nie trafił Sobolak. W 87 minucie wreszcie Ekoball dopiął swego i po stałym fragmencie gry Tabisz ustalił wynik spotkania strzelając wyrównująca bramkę. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Stali mógł dać Stelmach

OPINIA

Mateusz Ostrowski (trener Ekoball): - Przeciwnik momentami miał więcej z gry,ale my nie jesteśmy zadowoleni z tego remisu , gdyż mieliśmy sytuacje ku temu, aby ten mecz wygrać. Dużo kontrowersji jest też przy nieuznanej bramce na 1:1. Zobaczymy video i ocenimy tą sytuację. Stal na początku zdominowała nas jeżeli chodzi o grę, natomiast bramki straciliśmy po prostych błędach. Później mecz się wyrównał i wynik końcowy uważam za sprawiedliwy. Chwała chłopakom,że przegrywając 0:2 doprowadzili do remisu. Trzeba więc ten punkt szanować. Pozostaje lekki niedosyt, ale nie robimy z tego.

Stal II Stalowa Wola - Ekoball Stal Sanok 2:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Stelmach 4, 2:0 Marut 19, 2:1 Kuzio 24, Tabisz 89

Stal II: Konefał 7 – Stępniowski 8, Jarosz żk 7, Szifer 8, Tłuczek 7– Stelmach żk 7, Marut 7, Mistrzyk 7, Kuchyt 7(86. Piechniak), Piotrowski 6 (76. Myszak) – Zjawiński 7 żk. Trener Wojciech Fabianowski

Ekoball: Krzanowski 5 – Kaczmarski 5 (66. Ząbkiewicz 6), Jakilik 5, Kr.Adamiak 9, Tabisz 8, S.Słysz 8 (80.Posadzki) – Baran 7, K.Słysz żk 8 (74. Lusiusz), Km.Adamiak 7 (59. Sieradzki 5), Niemczyk 8 – Puzio 8 (72. Sobolak). Trener Mateusz Ostrowski

Sędziował Szydełko 6 (Rzeszów). Widzów 100.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0