Stal Łańcut nowym liderem czwartej ligi. Zespół Krzysztofa Koraba pewnie ogrywa beniaminka ze Skołoszowa

Karol Pieniążek
Stal Łańcut pokonała kolejnego przeciwnika
Stal Łańcut pokonała kolejnego przeciwnika Łukasz Pado
Jedenasta seria gier rozpoczęła się dziś, od spotkania pomiędzy Stalą Łańcut, a LKS-em Skołoszów. Gospodarze wywiązali się z roli zdecydowanego faworyta i pokonali czerwoną latarnię ligi, aż 3:0.

Zwycięstwo w tym meczu daje Stali prowadzenie w ligowej tabeli przynajmniej do soboty, gdzie swoje mecze będą rozgrywać bezpośredni rywale do awansu.

Drużyna ze Skołoszowa wyszła na boisko z podobnym planem do poprzedniego spotkania, gdzie grając w głębokiej defensywie udało się wywalczyć pierwsze punkty w sezonie. Stal mimo zdecydowanej przewagi nie mogła przedrzeć się przez szczelną obronę przeciwnika. Chwila rozluźnienia nadeszła pod koniec pierwszej połowy, gdy goście myślami byli już w szatni, Patryk Róg wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, to Stal atakowała, a goście schowani za podwójną gardą, byli nastawieni na kontry. W końcu nadeszła 73. minuta, gdzie Patryk Wójcik pokusił się na strzał z dystansu i było już 2:0. Druga bramka ustawiła mecz, a bezradnych gości ze Skołoszowa, po składnej akcji dobił Jakub Więcek w 90. minucie spotkania. Warto zaznaczyć, że mimo trzech straconych bramek kapitalne zawody rozegrał bramkarz drużyny gości, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

- To bardzo ważne trzy punkty, traktujemy je tak, jak z drużynami z czołówki - oceniał Stali Łańcut, Krzysztof Mączka.

SPEC Stal Łańcut - LKS Skołoszów 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Róg 45, 2:0 Wójcik 73, 3:0 Więcek 90.

Stal: Słysz - Paczocha, Kmuk, Makowski, Kołodziej - Więcek, Wójcik (82 Płocica), Buć, Skała (62 Bieniasz), Mach (76 Rączka) - Róg (72 Kania). Trener: Krzysztof Korab.

Skołoszów: D. Buczkowski - Franków, Czop, Mariash, Czerwiński, Kiełbowicz, Broda (55 Pilawa), Łukasiewicz (70 Mykhailinchuk), Grigalashvili, M. Buczkowski, K. Buczkowski. Trener: Bogusław Sierżęga.