Stal Mielec lepsza od Nielby Wągrowiec

Pado
Szczypiorniści PGE Stali Mielec odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w PGNiG Superlidze. Po zwycięstwie w Szczecinie z Pogonią pokonali u siebie ostatnią w tabeli Nielbę Wągrowiec.

Mielczanie kiepsko rozpoczęli to spotkanie, rywale po kilku minutach poczuli, że coś mogą w tym spotkaniu osiągnąć i po kilku skutecznych obronach swojego bramkarza objęli 4-bramkową przewagę (9:5).

Trener mielczan Paweł Noch wziął czas, który jak się potem okazało, odmienił jego zespół. Stal jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie, a w ostatnich sekundach meczu na dodatek karę otrzymał obrotowy gości Tarcijonas.

Kluczowy moment meczu nastąpił właśnie na początku drugiej odsłony. Gospodarze przez pierwszy kwadrans rzucili 7 bramek z rzędu. Nielba swoje pierwsze trafienie zanotowała dopiero w 47. minucie.

Następne minuty były już pod pełną kontrolą gospodarzy, którzy mogli sobie pozwolić na wprowadzenie rezerw.

PGE Stal Mielec - Nielba Wągrowiec 26:20 (12:11)
Stal Mielec: Nikolic, Lipka - Wilk 2, Krepa, Janyst 1, Krieger 2, Sobut 6, Szpera 1, Obiała 2, Adamuszek 1, Gudz, Basiak 1, Gliński 2, Krzysztofik 4, Chodara 4.
Wągrowiec: Konczewski, Marciniak - Smolińki, Kamyszek, Barzenkou 1, Gąsiorek 1, Świerad 4, Przybylski 4, Gregor 3, Tarcijonas, Tórz 3, Widziński 3, Pietrzkiewicz, Bieniewski.