Stal Mielec po raz drugi wygrała z Gedanią

Tomasz Leyko
Stal po drugiej wygranej jest bliższa zajęcia 9. miejsca w PlusLidze Kobiet.
Stal po drugiej wygranej jest bliższa zajęcia 9. miejsca w PlusLidze Kobiet. Tomasz Leyko
Stal Mielec ponownie pokonała Gedanię Żukowo w walce o 9. miejsce w PlusLidze Kobiet. Stan rywalizacji play-out (do 4 zwycięstw) 2-0 dla Stali.

STAL MIELEC - GEDANIA ŻUKOWO 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

STAL: D. Wilk 2 punkty, Piątek 3, Mieszała 7, Wojcieska 11, Ściurka 7, A. Wilk 11, Durajczyk (Libero) oraz Kwiatkowska 4, Łukaszewska 9, Ordak 1, Niedźwiecka 1, Szady.

GEDANIA: Jeromin, Sachmacińska 4, Łysiak 4, Kurnikowska 8, Plebanek 9, Szymańska 6, Siwka (Libero) oraz Lizińczyk 5, Pasznik, Kocemba, Łozowska.

SĘDZIOWALI: Bogdan Nowak (Bielsko-Biała), Marek Lagierski (Czeladź) WIDZÓW 500
MVP Sylwia Wojcieska

W pierwszym secie żarty skończyły się gdy przyjezdne objęły prowadzenie 11:9. Trener gospodyń poprosił o 30 sekund przerwy i po chwili sytuacja wróciła do normy. Stal objęła szybko prowadzenie (13:11) i stopniowo ją powiększała. W ataku znów nieźle grała Agata Wilk, a z obiegnięcia zaskakiwała rywalki Marlena Mieszała, która pierwszy raz cały mecz zagrała w wyjściowej szóstce.

W drugim secie Stal przeważała od samego początku. Kłopoty z przyjęciem miały rywalki, bardzo dobrze funkcjonował blok mielczanek. Swój drugi czas trener Gedanii Paweł Kramek wykorzystał przy stanie 11:4 dla Stali. W chwilę później było już 14:4 i losy właściwie przesądzone. W tej sytuacji Rafał Prus pozwolił na debiut rozgrywającej z zespołu juniorek Stali Adriannie Szady. Nastolatki trema nie zjadła i na kluczowej przecież pozycji dograla do końca seta.

Po dwóch setach wygrana Gedanii była praktycznie niemożliwa z przyczyn… technicznych. Żukowianki miały zarezerwowany pociąg z Dębicy do Gdańska na 20.30. Chcąc walczyć o tie-breaka na pewno nie zdążyłyby. Stal zagrała spokojnie i rozważnie kontrolując grę, a trener Rafał Prus dał pograć wszystkim zawodniczkom.