Stal Mielec pokonała Orlęta Radzyń Podlaski

Tomasz Leyko
Zespół Stali (niebieskie stroje) wygrał pierwszy mecz w sezonie
Zespół Stali (niebieskie stroje) wygrał pierwszy mecz w sezonie Tomasz Leyko
Piłkarze Stali Mielec odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Zespół Zbigniewa Hariasza wygrał z Orlętami po dwóch bramkach Rafała Pydycha.

Dzięki wygranej Stal awansowała w tabeli III ligi na 14 miejsce.Od początku uwidoczniła się przewaga Stali potwierdzona golem w 28 minucie.

Za moment powinien podwyższyć Łukasz Korab, ale w sytuacji sam na sam uprzedził go bramkarz Orląt. Goście mogli wyrównać po strzale Koczkodaja, ale na miejscu był Witkowski.

Po przerwie Damian Skiba poślizgnął się przy strzale na pustą bramkę. Gdy za drugie żółtko boisko musiał opuścić Jakubiec, Stal zamiast kontrolować grę zaczęła grać nerwowo.

W 70 minucie Skiba znów minimalnie się pomylił. Goście postawili wszystko na jedną kartę i grali tylko trójką obrońców. Zagrozili jedynie raz po rzucie wolnym, ale Witkowski skutecznie piąstkował.

Gdy Getinger z Pydychem skopiowali swój wyczyn z I połowy, można było śmiało dopisać pierwsze zwycięstwo Stali.

FKS STAL MIELEC - ORLĘTA SPOMLEK RADZYŃ PODLASKI 2-0 (1-0)
1-0 R. Pydych (28, po centrze z rzutu rożnego Getingera), 2-0 R. Pydych (88, po centrze z rzutu rożnego Getingera)

STAL: Witkowski - Podstolak, Kościelny, R. Pydych (90. S. Duda), K. Pydych - Skiba (85. Dąbek), Ryniewicz, Piotr Mroziński, Getinger - Góra (75. Ciuła), Korab (56. Kołacz).

ORLĘTA: Stężała - Kozłowski, Jakubiec, Bednarczyk, Ptaszyński - Leszkiewicz (80. Antczak), Pliszka, Panek, Chyła - Kępa (67. Rostek), Wej (2. Koczkodaj, 46. Romaniuk).

SĘDZIOWALI: Łukasz Strzępek oraz Rafał Kotowicz, Grzegorz Pytko (Rzeszów) ŻÓŁTE KARTKI K. Kołacz - Jakubiec, Panek, Pliszka; CZERWONA KARTKA Jakubiec (58-za dwie żółte) WIDZÓW 150