Stal Mielec przegrała u siebie z Górnikiem Zabrze. Jest nowy trener, ale stare grzechy

Stal Mielec w 2021 roku nie wygrała jeszcze meczu.
Stal Mielec w 2021 roku nie wygrała jeszcze meczu. Materiały prasowe SPR Stal Mielec
SPR Stal Mielec musi poczekać na pierwszą ligową wygraną w 2021 roku. Pod wodzą nowego trenera Marka Motyczyńskiego mielczanie ulegli na swoim terenie Górnikowi Zabrze 17:22.

Górnik był zdecydowanym faworytem do wygranej. Czwarty zespół PGNiG Superligi jednak w pierwszym meczu między tymi zespołami zwyciężył tylko dzięki znakomitej końcówce. Na dodatek Stal po raz pierwszy zagrała z trenerem Markiem Motyczyńskim na ławce trenerskiej, który zastąpił na niej Dawida Nilssona. Już przed meczem było widać, że w ekipie z Zabrza nie zagra były zawodnik Stali Rafał Gliński, który nie uczestniczył nawet w rozgrzewce.

Mecz zaczął się bardzo niemrawo i długo się rozkręcał. Już w drugiej minucie Stal miała okazję, żeby odskoczyć, bo karę dwóch minut otrzymał Gogola. Przewagi mielczanie nie wykorzystali, zresztą pierwszą bramkę rzucili dopiero w 7. minucie.
Górnik jednak również nie grzeszył skutecznością. Gdy gospodarze rzucili bramkę na 4:2, a rywale przez ponad siedem minut byli bez bramki o czas poprosił trener Marcin Lijewski. Pomogło, bo chwilę potem Górnik był na prowadzeniu.

W pierwszych kilkunastu minutach bramki dla zabrzan zdobywał tylko skrzydłowy Jan Czuwara. Oba zespoły miały sporo problemów w ataku pozycyjnym, mnożyły się po obu stronach błędy. Im dalej w las, tym trudniej było mielczanom pokonać Galię. Zmarnowali m.in. dwa rzuty karne, a przez ostatnie blisko 9 minut piłka ani razu nie wpadła do bramki Górników. To pozwoliło drużynie przyjezdnej odskoczyć na trzy trafienia. Mogło być więcej, bo w ostatniej sekundzie pierwszej połowy Bis zarobił rzut karny, ale Tomczyk przegrał pojedynek z Andeliciem.

W drugiej połowie trener Motyczyński posłał do gry Janysta i Oliveirę. Co się odwlecze, to..., bo Tomczak szybko odpracował zmarnowanego karnego, rzucając na 7:11 z akcji. Dla Stali były to złe lepszego początki, bo nim minęło 10. minut drugiej połowy, wyrównał Oliveira.

Rafał Krupa, Dzianis Krytski i Tomasz Mochocki to ozdrowieńcy, którzy oddawali osocze dla chorych na COViD

Zawodnicy-ozdrowieńcy z SPR Stal Mielec oddali osocze dla ch...

Brazylijczyk chwilę potem dał prowadzenie mielczanom (14:13) i jeszcze odesłał na karę Adamuszka. Niestety mielczanie tylko przez kilka minut utrzymali korzystny wynik. Gdy zbliżał się ostatni kwadrans meczu, Stal w swoim stylu zaczęła zawodzić w ofensywie. To musiało się zemścić. Gospodarze znów nie rzucili przez blisko dziewięć minut i gdy tę niemoc w końcu przełamał Rafał Krupa, było już 16:18 i tylko niespełna siedem minut do końca meczu.

Iskierka nadziei pojawiła się, gdy w końcówce karę otrzymał jeden z graczy gości, ale w tym spotkaniu gra w przewadze nie była mocną stroną Stali.

SPR Stal Mielec - Górnik Zabrze 17:22 (7:10)

Stal: Andelić, Witkowski - Ivanović 3, Wołyncew 1, Wojdak 2, Krupa 3, Petrović 3, Wilk, Adamczuk, Monczka 2 (2-karne), Nowak, Oliveira 3, Janyst, Krytski, Flont. Trener Marek Motyczyński.

Górnik: Galia, Skrzyniarz - Gogola 2, Kondratiuk, Sluijters 1, Czuwara 8 (2-karne), Bis, Buszkow 6, Adamuszek, Łyżwa, Dudkowski 1, Tomczak 3 (1-k), Daćko 1. Trener Marcin Lijewski.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Wybrzeże Gdańsk - Łomża Vive Kielce 26:33, Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 23:31, Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 27:28, Azoty Puławy - SPR Tarnów 38:23, Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Gwardia Opole 29:35. Mecz Orlen Wisła Płock - Sandra Spa Pogoń Szczecin 17 marca.