Stal Mielec przegrała z MKS-em bez walki

Tomasz Leyko
Karolina Olczyk załamana po przegranym meczu.
Karolina Olczyk załamana po przegranym meczu. PRZEMYSŁAW CYNKIER
- Niektóre moje zawodniczki myślami zostały w szatni - powiedział po meczu z MKS Dąbrowa Górnicza trener Stali Mielec Wiesław Popik.

STAL MIELEC %u2013 MKS DĄBROWA GÓRNICZA 0:3 (16:25, 21:25, 11:25)

STAL: Olczyk, Zaroślińska, Dązbłaż, Skorupa, Ściurka, Niedźwiecka, Banecka (libero) oraz Związek, Oordak. Łukaszewska, Wilk, Dutkiewicz.

MKS: Śliwa, Sadowska, Lis, Wysocka, Sieczka, Szczurek, Tkaczewska (Libero) oraz Wilczyńska.

MVP Katarzyna Wysocka

SĘDZIOWALI Jacek Sęk (Kielce) i Marcin Herbik (Warszawa) WIDZÓW 1000 (w tym 20 z Dąbrowy)

Trudno się z nim nie zgodzić skoro w żadnym, z setów praktycznie nie podjęły walki z MKS-em.

Już na dzień dobry mielczanki popisały się kiepskim przyjęciem (0:3). Gdy "gwoździa wbiła" Ewelina Sieczka było już 1:6.

Stal zaczęła gonić rywalki. Po asie serwisowym Małgorzaty Skorupy było już 8:11. O czas poprosił wtedy Waldemar Kawka, trener MKS-u i wszystko wróciło do normy. Po ataku eksmielczanki Małgorzaty Lis, ze środka przyjezdne prowadziły 20:13 i można było myśleć o 2 secie.

W tym mielczanki toczyły w miarę wyrównaną walkę, niestety do czasu. Po dwóch kapitalnych zagrywkach Doroty Ściurki, jedynej wyróżniającej się postaci w Stali, było 8:7 dla miejscowych.
W chwilę później dąbrowianki uszczelniły blok i z 11:11 zrobiło się 11:16. Wspaniale grała inna była mielecka siatkarka Katarzyna Wysocka, a już klasą dla siebie była rozgrywająca MKS-u Magdalena Śliwa, która co rusz gubiła blok Stali, prezentując swoim koleżankom z ataku czystą siatkę.

W ostatnim secie Stal nie podjęła walki, co niestety staje się tradycją po przegraniu dwóch partii.