Stal Mielec przegrała z Podlasiem

Tomasz Leyko
Mielczanie (niebieskie stroje) nie zachwycili na początku rundy.
Mielczanie (niebieskie stroje) nie zachwycili na początku rundy. Tomasz Leyko
Piłkarze Stali Mielec od porażki rozpoczęli rundę wiosenną. Mielczanie przegrali z Podlasiem Biała-Podlaska 0-2.

Szybko strzelona bramka ustawiła spotkanie. Po rzucie rożnym kryjący obrońcy zostawili bez opieki Rafała Borysiuka, a ten strzałem w krótki róg pokonał Grzegorza Witkowskiego. Bramkarz Stali zdołał co prawda zatrzymać piłkę, ale już za linią bramkową. Głównemu arbitrowi w podjęciu decyzji o golu pomógł asystent ustawiony na linii. Stali gra zupełnie się nie kleiła im przed przerwą tylko raz zagroziła bramce Ekimova, który złapał strzał z woleja Daniela Góry.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Drugi gol dla gości przesądził o losach meczu. Woroniecki znalazł się w odpowiednim miejscu w polu bramkowym i głową przedłużył podanie. Po tym ciosie Stal nie była w stanie odpowiedzieć już rywalom nawet kontaktową bramką.

STAL MIELEC - PODLASIE BIAŁA PODLASKA 0-2 (0-1)
0-1 Borysiuk, 0-2 Woroniecki
STAL: Witkowski - Podstolak, Paweł Mroziński, Kościelny, Kołacz - Wójtowicz (72. Dąbek), Piotr Mroziński - Skiba, Kędzior (60. Świechowski), Getinger - Góra.
PODLASIE: Ekimov - Woroniecki, Bożyk, Jarzynka, Wojtysiak - Sobiczewski (65. Komar), Mirończuk (80. Maksymiuk), Borysiuk, Guzek (71. Litwiniuk) - Magier, Wilawer (88. Stonio).