Stal Mielec przeważała, ale przegrała w Limanowej

Maciej Domański mógł coś strzelić w Limanowej
Maciej Domański mógł coś strzelić w Limanowej Krzysztof Kapica
Stal Mielec pokazała w Limanowej niebrzydki, ale nieskuteczny futbol. Efekt był taki, że przegrała 0-1.

- Byliśmy chyba najbliżej tego, żeby przywieźć wreszcie jakieś punkty z wyjazdu. Do karnego Limanovia nie stworzyła żadnej konkretnej okazji - mówił Włodzimierz Gąsior, szkoleniowiec mielczan.

Rzeczywiście, Stal, mimo problemów kadrowych, mogła spokojnie wygrać. Blisko gola był Maciej Domański, który w 30. minucie stanął przed Sotnickim, ale gola nie było.
4 minuty później po centrze Sebastiana Głaza niewiele brakowało, aby z bliska do sieci wcelował Sebastian Łętocha. 5 minut przed przerwa Domański obsłużył Głaza, ale ten z paru metrów uderzył za słabo, do tego prosto w golkipera.

Po przerwie skóra ścierpła kibicom beniaminka po fatalnym błędzie Sotnickiego; bramkarz miejscowych źle piąstkował, piłka wystrzeliła w górę, wydawało się, że spadnie na głowę Łętochy i gol będzie formalnością, ale futbolówka odbiła się obok słupka i okazja przepadła. W 65. "Łęti" dostał piłkę 5 metrów od bramki, ale mało się tego spodziewał i Sotnicki zdążył się uratować. 2 minuty później pod bramka limanovian mocno się zakotłowało, ale mielczanom znów brakło farta.

Zmarnowane szanse zemściły się w 72., gdy Dziadzio wypracował karnego dla gospodarzy.

- Wszedł w pole karne, wyraźnie szukał karnego. Niestety, Załucki, który skądinąd dobrze grał do tej pory, włożył nogę i sędzia gwizdnął - oceniał Gąsior. W końcówce Domański huknął tuż nad poprzeczką, co podsumowało strzelecką niemoc Stali.

LIMANOVIA - STAL Mielec 1-0 (0-0)

1-0 Dziadzio (73. karny, po faulu Załuckiego na Dziadzio)

LIMANOVIA: Sotnicki - Majcher (77. Kuligowski), Kulewicz, Garzeł, Basta, Pyciak, Sadio, Dziadzio, Mężyk (46. Komorek), Pająk (58. Hudecki), Sane (69. Pietras). Trener - Siekliński.

STAL: Daniel - Podstolak, Duda, Załucki, Getinger - Kościelny, Głaz, Domański, Buczyński (76. Pruchnik), Jaworski (56. Skiba) - Łętocha. Trener - Gąsior 5.

Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Sane - Buczyński, Łętocha, Skiba. Widzów: 600 (250 z Mielca).