Stal Mielec w Biłgoraju na remis

Tomasz Leyko
Piłkarze Stali Mielec (z lewej) urwali punkt Ładzie Biłgoraj.
Piłkarze Stali Mielec (z lewej) urwali punkt Ładzie Biłgoraj. KRYSTYNA BARANOWSKA
Piłkarze Stali Mielec zremisowali z Ładą Biłgoraj 2-2. Mielczanie dwukrotnie przegrywali, ale ostatecznie udało im się doprowadzić do remisu.

W I połowie Stal grała chaotycznie. Gdyby nie dobra postawa w bramce Grzegorza Witkowskiego gospodarze już przed przerwą mogli podwyższyć swoje konto bramkowe.

Początek II części to słaba gra mielczan w obronie, co skrzętnie wykorzystali biłgorajanie. Zespół gospodarzy mógł podwyższyć na 3-0, ale dwie tzw. setki wybronił najlepszy na boisku Witkowski.

Trener mielczan Grzegorz Wcisło dokonał niezłych zmian i gra Stali zaczęła się zazębiać. Najpierw Michał Czarny świetnie przeciął centrę z wolnego. Później w podobny sposób bramkarza rywali pokonał Ireneusz Ryniewicz.

W ostatniej minucie Stal miała szansę na pełną pulę, ale uderzenie Igora Wójtowicza trafiło w poprzeczkę.

ŁADA BIŁGORAJ - STAL MIELEC 2-2 (0-0)

1-0 Ireneusz Zarczuk (54, w zamieszaniu), 2-0 Oleksandr Tymczyszyn (63, po błędzie obrony), 2-1 Czarny (73-głową, asysta Marynowski), 2-2 Ryniewicz (83-głową, asysta Getinger)

STAL: Witkowski - P.Kołacz, Paweł Mroziński, Czarny, Faka, Łętocha (60. Marynowski), Ryniewicz, Popielarz (58. Bajorek), Getinger, Bierzyński (68. Masłoń), Pruchnik (55. Wójtowicz).

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach